Čiližrút hodnotí: Tento podnik mi poskytol najšokujúcejší a najnečakanejší zážitok môjho života

  • Môže fungovať spojenie hlasnej hudby, totálne odviazanej zábavy a fine diningu?
  • Jedlo budeš jesť rukami, budeš kŕmený lyžicou aj lízať z tanier
Punk Royale Oslo
Čiližrút/Punk Royale Oslo
  • Môže fungovať spojenie hlasnej hudby, totálne odviazanej zábavy a fine diningu?
  • Jedlo budeš jesť rukami, budeš kŕmený lyžicou aj lízať z tanier

Najprekvapujúcejší, najšokujúcejší a najnečakanejší gastrozážitok môjho života. Asi tak by som popísal návštevu Punk Royale Oslo po tom, čo som dva dni v hlave spracovával, čo sa to vlastne odohralo.

Ako som toto „panoptikum“ nejaký čas sledoval, som tak nejak čakal bláznivé jedlá, nekonvenčnú obsluhu v štýle „Punk is not dead“ a hlasnú hudbu. Ale to, čo sa odohralo počas zhruba 3 hodín mojej návštevy, cca. 20 chodov a hektolitrov drinkov, som naozaj nečakal.

K detailom sa dostanem nižšie, ale podstatné je, že to nepôsobilo umelo, prvoplánovo a rozhodne nie nudne. Bola to jazda od príchodu k dverám, až po ich zatvorenie neskoro večer.

Zelenovlasý chlapík na mňa mával a kričal na celú ulicu, už keď som sa blížil k dverám, schmatol ma, vzal dnu a usadil k stolu. Keďže som mal rezerváciu sám, tak si mi dovolili dohodnúť rande.

Na stoličke oproti sedelo plyšové rozkošné prasa s čírom na hlave a zviazané v štýle bondage červeným lanom. Pomenoval som ho Eugen a cítil som sa jemne trápne, keď prichádzali ďalší hostia. Úplne zbytočne. Bol mega super spoločník a všetci ostatní hostia si ho extrémne obľúbili. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Čiližrút (@cilizrut)

Najviac ma zaujal ten kontrast, ktorý som si všímal počas celého večera (ok, ku koncu som sa skôr už len zabával absolútne nekriticky, ale veď presne o to v tomto podniku ide).

Obsluha kričala, behala, víno (naozaj vynikajúce) liala do pohárov z výšky a doplna, prípadne z krhly, alebo z postrekovacej nádoby a všetko bolo šialené.

Ale boli vždy tam, kde treba, a starali sa na 100 % ako v reštaurácii s 3 hviezdami. Ani sekundu som nemal prázdny pohár s vodou, vínom či iným drinkom. Po príchode z toaliet ma čakal síce absurdne, ale poskladaný a čistý servítok a všetka tá pozornosť, ktorú chceš v top podniku mať, aby si si dokonale užíval zážitok. 

Čiližrút hodnotí: Punk Royale Oslo

Asi aj preto sami sebe udelili hneď 4 hviezdy Michelin. Zaslúžene. Neviem, či je vôbec niekde na svete reštaurácia, ktorej by Michelin ticho toleroval takúto recesiu, ako každoročné vylepenie nálepky s vymyslenými 4 hviezdami. Dokonca aj komplet interiér toaliet je vyzdobený panáčikom Michelin, vymaľovaný v červenej farbe s množstvom bielych hviezdičiek.

Jedlá boli dokonale prepracované, koncert chutí, textúr a zmyslov. Jedlo sa rukami, príborom, smotanový losos sa naberal na wafle rukami.

Foie gras bola napríklad len krásne, v tvare srdca namazaná na tanier a ty si ju z neho s vášňou a chuťou zlízal. Bol to naozaj úžasný pocit môcť to urobiť s takým dokonalým jedlom medzi ľuďmi a nehanbiť sa, že robím niečo strašné – och, také uvoľňujúce a odviazané.

Alebo ti prosto počas jedenia vopchal zelenovlasý šialenec lyžičku s absolútnou mňamkou rovno do úst ako doplnok k chodu, ktorý si práve prežúval. Najviac ma zaujal servis brutálneho kaviáru.

Za zvukov Pulp Fiction, ihneď po legendárnej vete „Everybody be cool, this is a robbery! Any of you fu*king pricks move, and I’ll execute every motherf*cking last one of you!“ vybehol šialený, obrovský a potetovaný kuchár s mega pixlou kaviáru, zo stien syčal dym, zelenovlasáč lietal, vrieskal a nalieval vodku. Na ruku si dostal kopu kaviáru, zlízol, zapil vodkou a rozmýšľal, čo sa to do čerta práve stalo. Geniálne.

Cena tohto zážitku s úplne všetkým je cca. 250 €. Len pre predstavu, keďže sa mení veľmi často, popíšem v krátkosti aj všetky chody, ktoré postupne a viac či menej bláznivo pristávali na stôl.

Párovalo sa víno, pivo, vodka aj kokteily.

1. Uhorková raviola s krémovým syrom a sladkým snehom – hneď na začiatok výbuch bláznivo sladkého, chrumkavého a krémového. S pohárom Champagne, silný začiatok ako hrom.

2. Cibuľový vývar – 48 hodín varený s citrónom a tymianovým olejom, podávaný s mladým hráškom, a údená smotana. Tak hlboké a zadymené jedlo som dlho nejedol.

3 Jednohubka – hráškový lusk s kimchi majonézou a kimchi prachom. To je chips, aký chcem už navždy jesť. Neskutočne nečakané textúry a pocity z praskajúceho hrášku a pálivého kimchi.

4. Vývar z hláv a pancierov kôrovcov s tatarákom z nich bol dokonalo, až na hranu dochutený.

5. Len ogrilovaný chvost langusty a s posýpkou z miso a zázvoru, dotiahol jej štruktúru a chuť na maximum.

6. Potom prišlo lokálne pivo zo Stavangeru a čili syrom – vypraženým, poliatym majonézou a zasypaným množstvom parmezánu. Drzý a štipľavý. Zrazu ti počas jedenia zobrali spod nosa tanier a vysypali na stôl. Papaj rýchlejšie! Uráža? Možno. But I love it so much.

7. Kaviár popísaný vyššie.

8. Foie gras a marakuja popísané vyššie.

zdroj: Čiližrút/Punk Royale Oslo

9. Vysmažená brioška s ceviche z ustrice, ktoré chutili ako samo more, a omáčka ochutená biskom z kôrovcov. Absolútny top chod večera, ktorý by sa nestratil ani v najlepších reštauráciách sveta.

10. Údený úhor, palacinka a kaviár. Súhra textúr a chutí a ako sa rozplývaš, tak ti týpek počas jedenia vopchá do úst lyžicu s ďalším chodom.

11. Syrovo-kaviárový krém, ktorý úchvatne dopĺňal údenosť úhora.

12. Ustrica so zeleným karí a koriandrom a k tomu polosuchý nemecký Rizling. Pravdepodobne naj pár roka. Také krémové a štipľavé.

13. „Dirty f*cking lobster.“ Oriešky, bisque a holandská omáčka. Och.

14. Wafla na spálenom masle a smotana s lososom v podobe akéhosi šalátu. Dostaneš čiernu rukavicu a celú túto hmotu si rukou natieraš na waflu a zapájaš do zážitku svoj hmat.

zdroj: Čiližrút/Punk Royale Oslo

15. Tak podceňovaný a úžasný kapor s omáčkou z jalapeňos vývaru a smotany mi urobil obrovskú radosť.

16. Kuracia roládka s medvedím cesnakom a bordolaise omáčkou s vínom Madeira. Čipsy z cesnaku posunuli toto jedlo mimo bežnej dimenzie. Od dnes sa nebránim kuraciemu chodu v rámci degustácie. Pankáči ukázali, že sa to dá.

17. Rebarbora so sladko-kyslým cukrom. 

18. Passion fruit cheesceake s dokonalým balansom sladkej a kyslej.

19. Slano karamelový bonbón s popcornom z toho istého karamelu. 

Kvalita jedál a servisu bola absolútne dokonalá, šou bola uvoľnená a uveriteľná, zábava neviazaná. Ku koncu celý podnik (cca. 20 hostí) stál, spieval a skamaráťoval sa.

Toto som naozaj nikde inde nezažil a myslím, že už ani nezažijem. Zomrel som z toho, aké dobré to bolo a ako ma to vrátilo do čias, keď som nosil oranžové kárované nohavice, zelené Steely a anarachy áčka. Zároveň ma to prepojilo s dneškom, keď si užívam výborné vína, servis a dokonalú gastronómiu. Naozaj skvelá práca Punk Royale.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá