Cimbal Brothers: Na Slovensku sa dá hudbou uživiť, no nie je to len o tisíckach hodín tréningu

  • Originálnu formáciu Cimbal Brothers založili v roku 2017 bratia František a Alexander Reinerovci, ktorých myšlienkou bolo priniesť cimbal do nových hudobných sfér a dostať ho naplno do žánrov ako pop, rock, či filmová hudba
  • Preto oslovili štvoricu špičkových hudobníkov, ktorí ich na vystúpeniach doprevádzajú a tak vytvárajú na pódiu nevšednú a originálnu kombináciu ako vizuálne, tak aj hudobne
  • Repertoár skupiny tvoria najväčšie svetové hity, folklór s nádychom rocku, filmovú hudbu a skladby z vážnej hudby
cal
Cimbal Brothers
  • Originálnu formáciu Cimbal Brothers založili v roku 2017 bratia František a Alexander Reinerovci, ktorých myšlienkou bolo priniesť cimbal do nových hudobných sfér a dostať ho naplno do žánrov ako pop, rock, či filmová hudba
  • Preto oslovili štvoricu špičkových hudobníkov, ktorí ich na vystúpeniach doprevádzajú a tak vytvárajú na pódiu nevšednú a originálnu kombináciu ako vizuálne, tak aj hudobne
  • Repertoár skupiny tvoria najväčšie svetové hity, folklór s nádychom rocku, filmovú hudbu a skladby z vážnej hudby

Aký je príbeh za Cimbal Brothers? Ako ste vznikli? 

Kapela Cimbal Brothers vznikla spontánne a celkom prirodzene. Lídri sme dvaja bratia, preto pomenovanie “brothers”, ktorí boli vedení k hudbe od útleho detstva a hra na viaceré hudobné nástroje nám nie je cudzia. Hudba je náš život, ktorý je spojený s tisíckami hodín tréningu. A tak sme si povedali, prečo sa tomu nevenenovať profesionálne?

Milí naši priatelia/fanúšikovia 💜Mnohí nám píšete a dopytujete sa nášho debutového albumu 💿"Srdce", veľmi nás teší váš…

Gepostet von Cimbal Brothers am Sonntag, 8. Dezember 2019

My, bratia Reinerovci, hráme jeden na cimbale a druhý na husliach, a preto spojenie cimbalu a huslí je nosný pilier kapely. Nechceli sme však fungovať ako tradičná cimbalovka. Chceli sme priniesť čosi nové a robiť hudbu, ktorá ľudí bude baviť, ale bude mať aj náš umelecký rukopis. Postupne sme rozšírili kapelu o ďalších kvalitných hudobníkov, s ktorými fungujeme už ako jedna rodina.  Začali sme robiť fúzie, svetové hity, filmové soundracky, rozšírili sme repertoár. A ono to všetko do seba úžasne zapadlo a nás i publikum to baví, za čo sme nesmierne vďační. 

Čím ste sa živili predtým, ako ste založili kapelu? 

Od malička sme chceli byť hudobníci, k tomu nás viedli rodičia a zasvätili sme hudbe celý náš život, od útleho detstva, takže cieľ bol jasný. Hudbou sme sa živili vždy, aj živíme. 

Gepostet von Cimbal Brothers am Donnerstag, 5. März 2020

Koľko mesačne odohráte koncertov či akcií? 

Nechceme sa chváliť, ale sú to desiatky koncertov/ akcií mesačne. Niekedy je toho viac, inokedy menej. Nebudeme klamať, ak povieme, že v priemere odohráme 10 akcií do mesiaca.

Avšak aktuálna situácia na Slovensku náš, rovnako ako aj ostatných umelcov limituje. Museli sme zrušiť mnoho koncertov, čo nám je ľúto. Musíme počkať, zodpovedne prečkať toto obdobie, aby sme mohli opäť neskôr naplno koncertovať a tešiť ľudí našou hudbou.

Koľko eur v priemere stojí vaše vystúpenie?

Do zhodnotenia ceny nášho vystúpenia vstupuje veľa premenných. Závisí to od nárokov klienta, od toho, či organizujeme koncert v našej réžii, alebo ideme odohrať event ako hostia. Taktiež sa suma nášho vystúpenia odvíja od dĺžky času, čo sme na stage-y, od charakteru akcie, špeciálnych požiadaviek, či ide o koncert kde je nevyhnutný náš vlastný tím ľudí, ktorí sú “za nami”, alebo je toto zabezpečené organizátorom. Všetko je vec dohody.

Gepostet von Cimbal Brothers am Sonntag, 26. Januar 2020

Dá sa koncertovaním na Slovensku uživiť? 

Dá. Ale bez práce nie sú koláče. Je za tým kopec roboty a to nielen nácviky a hranie. Je to aj o lojalite, aktívnej komunikácii, budovaní vzťahov aj vlastného tímu, na ktorý je spoľah za každých okolností. A samozrejme o odohraní každej jednej akcie s radosťou, pokorou a na kvalitnej úrovni. Ak je všetko toto splnené, vtedy sa dá koncertovaním aj živiť. 

Z finančného hľadiska sa vám oplatí robiť  firemné koncerty a svadby, alebo skôr turné? 

Hráme rôzne akcie, aj koncerty, kde napríklad hosťujeme. Taktiež si užívame naše koncerty, ktoré produkujeme vo vlastnej réžii. Avšak momentálne sme vďakabohu v štádiu, kedy máme veľa ponúk na hranie zaujímavých eventov, že svadby, či oslavy nie sú našou prioritou a aktuálne sa nám ani neoplatia.

Ako prebieha a koľko trvá príprava vášho vlastného koncertu? Koľko ľudí na jeho príprave pracuje? 

Vždy je dôležitá idea, v akom duchu sa ponesie daný koncert. Podľa toho sa chystá repertoár a program. Často to celé začína brainstormingom pri káve, kde sedíme my ako lídri kapely a náš podporný tím. Diskutujeme. My povieme čo a ako tam určite chceme a hľadáme spolu možnosti. Rozdelíme si úlohy a riešime.

Ples v Opere 2020 😊👌🎻🎸🎹 #plesvopere #cimbalbrothers #operaball #ball

Gepostet von Cimbal Brothers am Sonntag, 12. Januar 2020

Na príprave si dávame záležať a nikdy netrvá menej ako mesiac a viac. Nemôžeme si dovoliť žiadne zaváhanie. A čo sa týka osôb, ktorí stoja za tým celým, ide o ľudí cez zvuk a svetlá, aranžmá, cez support, šoféra, až po ľudí, s ktorými nacvičujeme celý program, tj. celá naša kapela, hostia, ktorých si pozveme, až po rôzne pomocné zložky už priamo na mieste. 

Čo považujete za váš najväčší úspech? 

To, že môžeme robiť čo nás baví. Každá jedna spolupráca a tiež každý potlesk je pre nás úspechom. Sme hudobníci, ktorí si v prvom rade vážia spokojných divákov. A to je súčasne i to, čo je našim úspechom. 

Čo by ste chceli v rámci vašej kariéry dosiahnuť? 

Vízii a cieľov je mnoho. Samozrejme, že by sme radi pokračovali v rozbehnutom tempe najmä doma na Slovensku. Avšak, radi by sme našu hudbu posúvali aj ďalej za hranice, a koncertovali aj vo svete. 

Kto je vašim hudobným vzorom? 

Naša hudobná rodina a v prvom rade náš otec, od ktorého sme sa všetko naučili, a ktorý bol úspešným hudobníkom. Venoval nám hodiny času i rady na nezaplatenie. Jemu vďačíme za všetko, čo dnes vieme a hlavne za to, kam sme sa dostali.

Aké sú vaše plány do budúcna? Aké novinky chystáte?

Plánov je veľa. Aktuálne chystáme opätovne niekoľko koncertov so skupinou Fragile. Taktiež chystáme koncerty v Čechách. Neustále pracujeme na repertoári a zvažujeme zopakovať náš vlastný filmový koncert, ktorý sme už robili minulý rok v októbri. Konkrétne to bol dvoják, v úžasnom Kostole Klarisiek v rodnej Bratislave a oba koncerty mali neskutočný úspech. Celá kapela i náš tím sme boli nadšení z odozvy. Takže prečo to nezopakovať?

Najväčšie hity kráľa popu, v originálnom cimbalovom prevedení 🤩🎻🔥 #cimbalbrothers #michaeljacksonmedley🔥Ak sa páči, tak lajkujte, zdieľajte, komentujte! 💛Ďakujeme našim partnerom: HÍLEK a spol. RTVS PREDPREDAJ.SK 🙏🏼❤️

Gepostet von Cimbal Brothers am Mittwoch, 4. März 2020

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech