Čína chce zakázať transakcie všetkých kryptomien. Považuje ich za nezákonné

  • Podľa Čínskej národnej banky je narábanie s kryptomenami nezákonné
  • Krajina zvažuje zákaz týchto transakcií
Bitcoin
Unsplash/André François McKenzie
  • Podľa Čínskej národnej banky je narábanie s kryptomenami nezákonné
  • Krajina zvažuje zákaz týchto transakcií

Čínska centrálna banka uviedla, že transakcie súvisiace s kryptomenami sú nezákonné. Zároveň dodala, že by mali byť zakázané. Ide o jeden z najrazantnejších krokov v boji proti tomuto priemyslu. Informuje o tom portál Bloomberg

Kryptomeny si v posledných rokoch získavajú pozornosť trhu, mnohí podporovatelia ich pokladajú za menu, ktorá nie je kontrolovateľná štátmi. Najznámejším pojmom sa stal bitcoin, no nových blockchainov stále pribúda.

Kryptosvet má aj svojho najmladšieho miliardára, je ním len 27-ročný mladík ruského pôvodu žijúci v Kanade, Vitaly Dmitriyevich „Vitalik“ Buterin.

O kryptomenách sa dozvedel od svojho otca. Podľa portálu Top info web uvažoval o možnostiach decentralizovaného systému. Technológia blockchain sa javila ako dokonalá. „S revolučnou myšlienkou reštrukturalizácie celej ekonomiky začal navštevovať špecializované fóra, študovať mechanizmy práce bitcoinových projektov a získavať kryptogramy písaním recenzií a analytických článkov. Buterin sa zapojil do bitcoinovej komunity s aktívnou účasťou na online fórach.“

Ako vnímaš Bitcoin?

Bitcoin ako oficiálne platidlo

Hoci Čína s Bitcoinom spokojná nie je a nedôveruje mu, v Salvádore sa táto kryptomena čoskoro stane oficiálnym platidlom. Na začiatku septembra o tom informovala TASR.

Príslušný zákon schválil salvádorský parlament pred tromi mesiacmi a v utorok vstúpi do platnosti. Počíta s tým, že každý obchodník, ktorý je na to technicky vybavený, musí bitcoin akceptovať ako platidlo. Salvádorčania takisto budú môcť v najznámejšej kryptomene platiť dane.

Bitcoin vs. zlato
zdroj: bitcoinexchangeguide.com

Výmenný kurz bitcoinu k doláru, ktorý je v Salvádore od roku 2001 oficiálnym platidlom namiesto domácej meny, sa bude voľne stanovovať na trhu. Prezident Nayib Bukele uviedol, že každý, kto si stiahne digitálnu peňaženku, dostane štartovací kredit vo výške 30 USD (okolo 25 eur).

Podľa augustového celoštátneho prieskumu Universidad Centroamericana (UCA) medzi takmer 1300 respondentmi bitcoinový zákon odmieta až 70 % Salvádorčanov.

Približne rovnaké percento malo len hmlisté predstavy o bitcoine, pričom len 4,8 % ho korektne definovalo ako kryptomenu.

Zdroje: Blooomberg , Top info web

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá