Čínska automobilka dobíja európsky trh. Predstavuje SUV-kupé Haval F7x, ktoré je štýlovejší Kodiaq za brutálne nízku cenu

  • Kúsok za našimi hranicami sa vyrába súper obľúbenej Škody Kodiaq GT
  • Je v porovnaní s ňou až o 20 000 eur lacnejší
BeFunky-collage-72
YouTube/ Tafra Channel
  • Kúsok za našimi hranicami sa vyrába súper obľúbenej Škody Kodiaq GT
  • Je v porovnaní s ňou až o 20 000 eur lacnejší

Progres čínskych automobiliek stále napreduje. Len kúsok za našimi hranicami sa vyrába súper obľúbenej Škody Kodiaq GT, ktorý je v porovnaní s ňou až o 20 000 eur lacnejší. 

Čína svoju výrobu nového veľkého SUV-kupé Haval F7x preniesla do Ruska. Ako uvádza portál topspeed, cenovo sa vyrovná lepšie vybavenej európskej Fabii.

Haval H7x má pohotovostnú hmotnosť 1,7 t a výkon 150 koní. Fabrika, ktorá model vyrába spadá pod čínskeho giganta Great Wall Motor. Obľúbená verzia SUV-kupé Haval F7x technicky vychádza zo základného SUV Haval F7, avšak prináša pozmenenú zadnú časť so športovejšími detailami.

Auto má základné rozmery 4620 x 1846 x 1690 mm stojí na podvozku s rázvorom náprav 2725 mm a rozmermi približne zodpovedá spomínanej Škode Kodiaq GT.

Cenou sa rovná Fabii

Na európskom trhu je SUV-čko zaujímavé cenou. Aj keď sa porovnáva so spomínaným modelom Škody, je oveľa lacnejšie. Finálna cena pre zákazníka je v prepočte 15 500 eur. Suma zahŕňa len základnú výbavu.

Pod kapotou má benzínový štvorvalec 1,5 16 V Turbo s výkonom 110 kW (150 k). Má však poháňané len predné kolesá.

Ak by si chcel výkonnejšiu verziu 4×4, dostaneš ju výlučne v kombinácii so silnejším motorom 2,0 Turbo naladeným na 140 kW (190 k), pričom obidva motory sú konštruované na spaľovanie nízkooktánových benzínov dostupných v štátoch bývalého Sovietskeho zväzu.

Čínske automobilky o krok bližšie k európskemu trhu

Ešte v minulom roku sa spustila výroba SUV F7 v regióne Tula v priemyslovom parku Uzlovaja. Išlo však o prvú várku, pri ktorej zákaznici čakali na vytúžené SUV-kupé F7x.

Prvé SUV tohto typu sa z európskej továrne v Rusku k zákazníkom dostalo na konci roka 2019.

Automobilka predstavila aj vrcholovú verziu Tech Plus, ktorá v prípade F7 výjde na 1 949 000 rublov a u F7x na 1 999 000 rublov, čo je v prepočte 22 000 eur a 22 600 eur.

To je stále o dosť menej než spomínaný základný Kodiaq Active 1,5 TSI, pričom tento je vybavený chromovanými 19″ kolesami, digitálnou prístrojovkou, multimediálnym systémom, wireless dobíjaním mobilov a mnoho ďalších výhod od udržovania jazdného pruhu, cez adaptívny tempomat až po automatické dialkové svetlá. Motor je opäť vybavený 190-koňovým dvojlitrovým turbom s prevodovkou a sedemstupňovou dvojspojkou. 

zdroj: YouTube/ Tafra Channel
Zdroj: Top speed

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK