Čínske banky lákajú zákazníkov na netradičné ponuky, k účtom dávajú dezinfekčné prostriedky

  • Čínske banky našli nový spôsob, ako prilákať nových klientov
  • V jednej z pobočiek Bank of Wuhai dostanú zákazníci masky, ak si zriadia termínovaný vklad
  • Hunan Hengdong Rural Commercial Bank oznámila, že každý zákazník, ktorý si tu uloží peniaze, dostane masky a dezinfekčné prostriedky
BeFunky-collage-3
Unsplash
  • Čínske banky našli nový spôsob, ako prilákať nových klientov
  • V jednej z pobočiek Bank of Wuhai dostanú zákazníci masky, ak si zriadia termínovaný vklad
  • Hunan Hengdong Rural Commercial Bank oznámila, že každý zákazník, ktorý si tu uloží peniaze, dostane masky a dezinfekčné prostriedky

Čínske banky našli nový spôsob, ako prilákať nových klientov. Pri založení účtu im ponúkajú darčeky, o ktoré by ešte nedávno zrejme nikto nejavil záujem – rúška a dezinfekčné prostriedky. Ako počet nových prípadov choroby COVID-19 v krajine klesá, banky sa musia vysporiadať s dvoma problémami.

Na jednej strane je to tlak, aby poskytli viac pôžičiek firmám postihnutým koronavírusom, na druhej strane je to aj hrozba rastu nesplácaných úverov kvôli finančným problémom firiem. Banky preto začali hľadať zdroje peňazí a ponúkajú tak novým klientom, ktorí sa prihlásia do aplikácie alebo si otvoria vkladový účet, súčasnú najžiadanejšú komoditu – masky, ktoré sú obľúbené ako hlavný pomocník, ktorý bráni šíreniu nákazy, píše agentúra Reuters.

Masky využívajú na propagáciu svojich produktov

Aj keď podľa vlády je už nákaza za vrcholom, v niektorých oblastiach sú masky a dezinfekčné prostriedky stále nedostatkové, pretože mestá bránia vstupu do verejných priestorov bez rúšok.

Banka China Everbright Bank ponúka zákazníkom, že ak si prepoja svoju debetnú alebo kreditnú kartu so svojim platobným účtom Wech a prevedú 0,01 jüanu, majú nárok na päť rúšok. Podľa vyjadrenia banky ponuka klientov veľmi potešila.

V jednej z pobočiek Bank of Wuhai dostanú zákazníci masky, ak si zriadia termínovaný vklad nad 10-tisíc jüanov (cca 1 300 eur) alebo si kúpia produkty z ponuky divízie správy majetku za 50-tisíc jüanov. Hunan Hengdong Rural Commercial Bank koncom februára oznámila, že každý zákazník, ktorý si tu uloží peniaze, dostane masky, dezinfekčné prostriedky a alkoholové obrúsky.

zdroj: TASR

Minulý týždeň Zhejiang Mintai Commercial Bank uviedla, že poskytne masku každému, kto je starší než 50 rokov a prihlási sa do jej aplikácie. Dokonca malá vidiecka banka Panzhou Wanha Country Bank, ktorá má iba päť pobočiek, dáva dve masky každému, kto si tu od 6. marca otvorí účet.

Poisťovniam sa síce darí o niečo lepšie, než bankám, niektoré z nich sa však rozhodli využiť masky a ďalšie potreby na propagáciu svojich služieb. Ping An Insurance Group Co of China Ltd rozdáva od konca februára klientom masky, dezinfekčné prostriedky a alkoholové spreje a dopĺňa to reklamným sloganom „Masky vám poskytujú jednorazovú ochranu, ale poistenie je ochranou na celý život.“

Zdroj: ČTK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech