„Čistky“ v Bonule, zmena názvu a miliónový dlh. Startitup zisťoval, čo sa stalo s SBS-kou Bödörovcov

  • SBS Bonul je roky spájaná s rodinou Bödörovcov
  • Kritizovaná firma však prešla nedávno rozsiahlym rebrandingom
SBS Bonul a Norbert Bödör pozerá
TASR/Henrich Mišovič, TASR/Martin Baumann
  • SBS Bonul je roky spájaná s rodinou Bödörovcov
  • Kritizovaná firma však prešla nedávno rozsiahlym rebrandingom

Patrí asi medzi najznámejšie SBS-ky na Slovensku, spájali sa s ňou štátne megazákazky a mali k nej blízko aj známe tváre politiky. Nitrianski ochrankári v tieni klanu rodiny Bödörovcov vyvolávali roky množstvo otázok.

Či už sa týkali ich plodnej spolupráce so štátom alebo konexiami s politikmi ako Robert Fico, po novom biznis Bödörovcov prešiel výraznými zmenami a rodina sa z eseročky, aspoň na papieri, postupne stiahla.

Dnes už zosnulý Miroslav Bödör sa v apríli stiahol z vedenia firmy a známa značka dokonca prešla výrazným rebrandingom. Startitup si bližšie posvietil na známu SBS-ku, ale aj miliónový dlh, ktorý svieti v oficiálnych registroch.

Personálne rošády vo vedení Bonulu

Firma pod menom Bonul, s.r.o., je vedená v Obchodnom registri viac ako dve dekády, a to od roku 1998. Verejnosťou a médiami ale začalo meno nitrianskej firmy rezonovať až celé roky po jej oficiálnom založení. Do roku 2010 sa totiž Nitrania síce mohli tešiť aj štátnym zákazkám, no zlaté časy pre pokladnicu Bonulu ešte len čakali a prišli v špecifickom období.

Časy hojnosti a miliónových štátnych kšeftov si Bödörovci na čele Bonulu mohli odškrtnúť až po roku 2012, teda v období po predčasných voľbách, keď po páde vládneho kabinetu Ivety Radičovej nastal epický comeback Roberta Fica a jeho Smeru.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Zdroje: ORSR, CRZ, Finstat, Aktuality, Nový Čas, Plus 7 Dní, Denník N, Finstat

Najnovšie videá

Trendové videá