Čo je lepšie ako nové Mini? Dve nové Mini! Z týchto noviniek by si si určite vybral

  • Aj Mini sa pozerá do budúcnosti. A ak mám byť úpmriný, pravdepodobne sa mi dosť páči, čo v nej vidí. Majú riešenie, aj keď sa motáš po meste, aj keď sa motáš... po trati.
  • Aj Mini sa pozerá do budúcnosti. A ak mám byť úpmriný, pravdepodobne sa mi dosť páči, čo v nej vidí. Majú riešenie, aj keď sa motáš po meste, aj keď sa motáš... po trati.

Si skôr športovec, alebo ťa bavia gadgety? MINI sa hrá s obomi myšlienkami. Nedávno totiž z anglickej automobilky vyšli prvé informácie o dvoch nových konceptoch, ktoré si budeš môcť pozrieť na budúcotýždňovom autosalóne vo Frankfurte.

A že sa bude na čo pozerať. Môžeme napríklad začať pretekárskym náradím. To zastupuje Mini John Cooper Works GP Concept. Veľmi, ale veľmi nahnevaná mestská myš, ktorá sa po zablúdení do toxického odpadu premenila na monštrum. Malému Cooperu vyrástli z karosérie niektoré ďalšie hrany a pribudol veľký zadný spojler s väčšími otvormi nasávania. Nielen to však autu dáva charakter pretekára.

Mini Cooper S Works GP

Foto: MINI

Keď otvoríš dvere, zistíš, že vnútri z interiéru nezostalo skrátka… vôbec nič. Vlastne niečo tam ostalo – rúrkový rám a niekoľko panelov z plastu vystuženého karbónom. Aký výkon sa však skrýva pod kapotou tejto dizajnérskej štúdie, bohužiaľ automobilka ešte nezverejnila. Dúfajme však, že nezostane len pri dizajnérskom cvičení.

Čo však pri dizajnérskom cvičení nezostane určite, to je koncept úplne elektrického Mini. Podľa toho, ako sa zmenila pohonná jednotka pôvodného, benzín-a-naftu-žerúceho Mini sa musel zmeniť aj jeho vzhľad. Automobilka síce v tlačovej správe ospevuje dynamické schopnosti tejto štúdie, no o konkrétnych údajoch zatiaľ nepadla reč ani v tomto prípade.

Čo ale vieme, je to, že toto nové, elektrické Mini dostane akumulátory typu Li-ion, čo sú podobné, aké nájdeš napríklad za zadným krytom svojho smartfónu. Nikto tiež nemôže najekologickejšie Mini obviňovať z toho, že by bolo málo zelené. Zelená je totiž polovica strechy a dekorácie na karosérii, presne podľa vzoru limitovanej série MINI E z roku 2008.

MINI Concept E

Foto: MINI

Sériovej verzie tohto konceptu sa dočkáme najskôr v roku 2019, na ktorý bola podľa slov BMW naplánovaná premiéra prvého, čisto elektrického Mini. To doplní terajšiu modelovú paletu, ktorá pozostáva z plug-in hybridu Mini Cooper S E Countryman ALL4. Narozdiel ale od Countrymanu, na najmenšie ekoMini by sa už malo dať pozerať.

Hmm. Ak sa má budúcnosť Mini uberať akýmkoľvek smerom z vyššie spomenutých, mám dojem, že mi to vôbec nevadí. Ktorý by si bral ty?

Zdroj: press.bmwgroup.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK