Čo je Quibi a v čom je úplne iná ako Netflix či HBO Go?

  • Trh so streamovacími službami sa opäť o čosi rozšíri
  • Už 6. apríla bude predstavená nová streamovacia platforma Quibi, ktorá bude určená výhradne pre mobil
Pixabay.com
  • Trh so streamovacími službami sa opäť o čosi rozšíri
  • Už 6. apríla bude predstavená nová streamovacia platforma Quibi, ktorá bude určená výhradne pre mobil

Konkurencia na poli populárnych streamovacích služieb bude opäť väčšia. Píše o tom portál TheVerge.com. Na trh totiž 6. apríla 2020 vstupuje nová platforma Quibi, ktorá je od svojich konkurentov ako Netflix, HBO Go či Disney+ iná niekoľkými podstatnými odlišnosťami.

A práve preto jej zakladateľ tvrdí, že neprišli s nikým bojovať. Quibi bude totiž prvou streamovacou platformou určenou výhradne pre mobilné telefóny.

Službu predstavili na tohtoročnej technologickej konferencii CES 2020 jej zakladateľ Jeffrey Katzenberg a CEO spoločnosti Meg Whitman. 

V čom sa Quibi odlišuje?

Najvýraznejšou zmenou oproti ostatným bude určite forma obsahu, ktorá má pozostávať z rôznych programov s maximálne 10 minút dlhými epizódami. Tieto epizódy by sa mali stať napríklad šikovným vyplnením voľného času v situácii, kedy na niekoho musíme čakať. V angličtine sa tento formát krátkych videí nazýva „Quick Bites”. Práve z neho vznikol názov Quibi. 

Zakladatelia majú so svojou platformou mimoriadne odvážne plány, keďže tvrdia, že ich programy sa budú kvalitou rovnať hollywoodskym projektom. Používateľov má zaujať aj množstvo obsahu, ktoré na Quibi nájdu. Len za prvý rok totiž plánuje aplikácia ponúknuť približne 7000 tisíc videí od rôznych seriálov, filmov až po reality šou. Vychádzať budú pravidelne po malých, niekoľko minútových častiach tak, aby userov ich pozeranie príliš nezdržovalo, ale zabavilo. 

Tento inovatívny startup, ktorý len prednedávnom získal dotáciu 1 miliardu dolárov od Disney a ďalších investorov, zaujal aj zvučné hollywoodske mená ako napríklad Steven Spilberg či Guilermo de Toro, ktorí pre Quibi natočia pár hororových seriálov. 

Koľko bude Quibi stáť?

Cena za túto mobilnú streamovaciu platformu závisí od toho, či chceš počas sledovania prepínať medzi reklamami, alebo nie. Prvá verzia s reklamou stojí 5 dolárov mesačne, zatiaľ čo verzia bez reklamy je za 8 dolárov.

Aké programy si na Quibi môžeš pozrieť? Platforma sa chce zameriavať v prvom rade na svoju vlastnú originálnu tvorbu, čoho dôkazom sú tri nové programy, ktoré sa dočkali aj prvých trailerov. 

Prvým originálnym výtvorom je komédia Flipped o manželskom páre, ktorý si dlhodobo nevie udržať žiadnu poriadnu prácu. Raz však príde ponuka na moderovanie novej šou o prestavbe domov. Dvojica to samozrejme skúsi, no po čase sa začnú veci komplikovať. Hlavné postavy stvárnia Kaitlin Olsonová a Will Forte. 

Skutočnou lahôdkou bude akčný triler Most Dangerous Game v hlavných úlohách s Liamom Hemsworthom a Christophom Waltzom. Seriál skúma hranice toho, ako ďaleko dokáže niekto zájsť, keď bojuje za svoj život a svoju rodinu. 

Dodge Maynard, ktorého stvárnil Liam Hemsworth, je muž snažiaci sa zabezpečiť svoju tehotnú manželku skôr, ako zomrie na fnevyliečiteľnú chorobu. Prijme tak ponuku v smrtiacej hre, kde sa však neskôr dozvedá, že nie je lovcom, ale korisťou. 

 

V programe Elba vs Block sa dočkáme automobilových šialeností v podaní Idrisa Elbu a Ken Blocka. 

Quibi v Európe zatiaľ v pláne nie je

Je to tak. Streamovacia služba Quibi bude zatiaľ spustená len v Amerike a zdá sa, že rozšírenie do ďalších častí sveta zatiaľ nie je na programe dňa, čo je mimoriadna škoda. Tento startup má rozhodne potenciál čiastočne zmeniť sledovanie filmov a seriálov.

Zdroje: theverge.com, edna.cz, thrillist.com, variety.com, latimes.com, bloody-disgusting.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech