Čo robí z vášho podnikania majstrovské dielo? Poznáme výsledky EY Podnikateľ roka 2023

ey podn
EY Podnikateľ roka

Držiteľom titulu EY Podnikateľ roka 2023 Slovenskej republiky sa stal Dalibor Cicman zo spoločnosti GymBeam. Z viac ako sto prijatých nominácií sa tento rok do súťaže kvalifikovalo dvadsaťšesť podnikateľských osobností. 

„Je mi veľkou cťou, že porota zložená zo 16 výnimočných osobností ma zvolila ako ďalšieho víťaza a prijala tak medzi seba. Napriek tomu, že sa cena volá EY Podnikateľ roka, som si istý, že za tento úspech je zodpovedných hlavne mojich 600 kolegov,“ uviedol Cicman.

MMPhoto_4K-240
zdroj: EY Podnikateľ roka - Dalibor CicmanGymBeam s.r.o.

GymBeam je D2C e-commerce značka športovej výživy, zdravých potravín, športového oblečenia a príslušenstva na cvičenie. Na trhu pôsobí od roku 2014, keď začínali s ambíciou vzdelávať ľudí v oblasti zdravia a športovej výživy.

Vďaka dátovo orientovanej stratégii, spolu s efektívnymi operáciami, sa stali najrýchlejšie rastúcim e-commerce v oblasti health and nutrition v CEE. Poslaním firmy je budovať komunitu, do ktorej patria nielen profesionálni športovci, ale aj fitnes nadšenci, milovníci pohybu a priaznivci zdravého životného štýlu. V súčasnosti pôsobí na 15 trhoch a v jej portfóliu sa nachádza vyše 7 000 produktov.

„Sme tu pre všetkých, ktorí sa chcú vo svojom tele cítiť lepšie, chcú sa zdravšie stravovať alebo urobiť rázny krok za doterajším životným štýlom.“

Podnikateľské osobnosti hodnotila šestnásťčlenná porota na základe medzinárodných kritérií. Titul EY Technologický podnikateľ roka 2023 získal Igor Kolla zo spoločnosti Antik Telecom a titul EY Začínajúci podnikateľ roka 2023 si prevzali Marián Smik a Michal Pňaček za spoločnosť GreenBat.

EY Technologicky podnikatel roka 2023_IgorKolla_Antik
zdroj: EY Podnikateľ roka - EY Technologicky podnikatel roka Igor KollaANTIK Telecom s.r.o.

EYZacinajuciPodniaktel Roka_GreenBat
zdroj: EY Podnikateľ roka - EY Začínajúci podnikateľ roka Marián Smik, Michal Pňaček

Predsedom poroty bol držiteľ titulu EY Podnikateľ roka 2022 Juraj Fehervari, podľa ktorého podnikateľská kultúra na Slovensku potrebuje vášnivých lídrov.

„Som hrdý na to, že Slovensko je domovom odvážnych vizionárov, ktorí sú nielen skvelými podnikateľmi, ale stávajú sa aj príkladmi pre mladšie generácie,“ uviedol.

Ako dodal vedúci partner spoločnosti EY v SR Marián Bíž, cieľom súťaže nie je len oceniť úspešných podnikateľov, ale aj zdieľať s verejnosťou inšpiratívne príbehy z podnikateľského sveta.

„Od roku 2007 reprezentujú víťazi titulu EY Podnikateľ roka Slovenskej republiky našu krajinu na svetovom finále v Monte Carle. Verím, že podnikateľský príbeh Dalibora Cicmana, ktorý kladie dôraz na zdravý životný štýl a etické hodnoty vo svojom podnikaní, osloví medzinárodnú porotu rovnako, ako oslovil nás,“ uzavrel.

EY Podnikatel roka_porota
zdroj: EY Podnikateľ roka - Nezávislá porota je zložená z víťazov minulých ročníkov súťaže EYPodnikateľ roka, úspešných podnikateľov a popredných osobností biznisu.
O súťaži EY Podnikateľ roka

EY Podnikateľ roka je najprestížnejšia súťaž, ktorá vzdáva hold výnimočným osobnostiam. Jej cieľom je ukázať verejnosti vynikajúce osobné príbehy, ktoré môžu byť vzorom pre mladých, začínajúcich podnikateľov.

EY Podnikateľ roka je medzinárodná súťaž, preto v každej krajine sú jednotliví účastníci posudzovaní podľa rovnakých kritérií. V súčasnosti sa ako jediná svetovo uznávaná súťaž tohto druhu pravidelne vyhlasuje v 60 krajinách na šiestich kontinentoch sveta.

Zdroj: EY Podnikateľ roka, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá