Čo sa stane, keď na 24 hodín zatvoríte kreatívnych ľudí do jedného priestoru?

DSC06873
Campus

Zmeniť prostredie. Jedna z najčastejších metód, ako dostať do života nový “vietor”, nové kreatívne myšlienky. Často tak pracujú kreatívni ľudia. Často tak riešia svoju situáciu menej spokojní zamestnanci. Často sa na to pozerajú aj manažéri veľkých firiem. Ako vytiahnuť zo svojich ľudí najlepšie myšlienky a nápady, trošku narušiť aktuálny stereotypný choď organizácie.

O niečo podobné sa pokúsili v nadnárodnej korporácií Elanor. Ťa vyvíja software pre oblasť ľudských zdrojov, dokáže efektívne manažovať mzdy, dochádzku a platy zamestnancov. No manažment spoločnosti cítil, že potrebuje do tímu doniesť novú energiu.

Inovačné centrum Campus Cowork pracuje práve s takýmito “prípadmi”. Odomyká skrytý potenciál firemných oddelení, zamestnancov a spája ich s technologickými odborníkmi. Jedným z týchto spojení je koncept hackathon. Hackathon je stretnutie expertov z rôznych odvetví. Za stanovený čas musia nájsť kreatívne a inovatívne riešenie. Navyše, víťazný tím je často motivovaný finančnou odmenou.

V Bratislave sa v septembri uskutočnil prvý hackathon v oblasti HR. Oblasť ľudských zdrojov je dlhodobo bez výraznej inovácie – či už pri hľadaní pracovných ponúk, zasielaní životopisov, organizovaní pracovných pohovorov alebo samotnom výbere kandidátov. Technológie sa pritom vyvíjajú rýchlo, svet sa presúva do online priestoru, ktoré vytvárajú platformu pre využívanie aplikácií, video konferencii, či online meetingov.

zdroj: Campus

“Bolo úžasné vidieť ochotu a drive UX špecialistov na našich zadaniach,” tešil sa člen boardu Elanor Ondřej Kolařík. Jeho tím prišiel do Bratislavy s “malou dušičkou”, ale veľkým očakávaním či sa súťažným tímom podarí posunúť ich biznis ďalej. Či sa kolegovia z Elanor inovačného tímu (LINK na starší článok) stotožnia s myšlienkami a nápadmi súťažných tímov.

“Hackathon sme robili prvý krát v histórii spoločnosti. A to sme na trhu cez 20 rokov. Napriek tomu sme nemali vysoké očakávania. Sami sme sa prišli učiť a “nasávať” startupoveho ducha”, nechal sa počuť generálny riaditeľ slovenskej divízie Elanor Ivan Zizič. 

Výsledok dopadol nad očakávania. Päť súťažných tímov ukázalo dávku kreativity, agility a nápadu. Presne to, čo sa od profesionálnych software house-ov a startup ľudí očakáva. Okrem víťazného tímu Revolware, boli odprezentované ďalšie štyri kvalitné riešenia. 

Revolware doslova cez noc “nakódil” aplikáciu, ktorú predstavil na finálovej prezentácii. Chalani ostali v inovačnom centre Campus celú noc a vyvinuli prototyp aplikácie pre zamestnancov. Cez ňu si môžu plánovať dovolenky, posielať podklady pre mzdy, žiadať o homeoffice či získať firemné benefity. Martin Hrabovec a jeho tím takisto pridali aj moderné 

prvky takzvanej gamifikácie, ktorá podporuje hravosť a súťaživosť medzi kolegami. Členovia Elanor tímu boli nadmieru spokojní.

“Videli sme dva pozitívne efekty. Jednak sme sa dozvedeli, ako vieme nás software inovovať. Dostali sme pohľad tretej strany. Na strane druhej sme aj my v tíme videli, ako sa veci dajú hýbať vpred. Že to skratka ide. Len niekedy treba zbaliť “kufre”, v našom prípade pera, papiere a počítače a zmeniť prostredie. A Campus Cowork a celá startup kultúra nám ukázali nové možnosti,” uzavrel jeden z lídrov Elanor Ondřej Kolařík.

zdroj: Campus

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá