Čo sa stane v Košiciach, ostane v Košiciach

  • Ideálny víkend v Košiciach je namiešaný z troch dielov bláznovstva a divokosti a dvoch dielov
  • elegancie a kultúry
  • Podávame vychladené
Visit Košice
Visit Košice
  • Ideálny víkend v Košiciach je namiešaný z troch dielov bláznovstva a divokosti a dvoch dielov
  • elegancie a kultúry
  • Podávame vychladené

 Visit Košice
zdroj: Visit Košice

Centrum Košíc má priam stredomorskú atmosféru. Najlepšie, čo môžeš urobiť, je venovať sa obľúbenému hobby miestnych – korzovaniu na Hlavnej a nekonečnému vysedávaniu v kaviarňach.

Káva, káva, káva

V kaviarňach sa kedysi stretávali tí najväčší košickí intelektuáli a vy sa k nim môžete pridať. Ak máte radi ruch mesta, Šálka kávy, Kávy sveta či San Domenico ponúkajú útulné posedenie priamo uprostred diania. Väčšie súkromie poskytujú napríklad kaviareň Papa v Kulturparku alebo Parazol Café v Halmiho dvore. Takže – s mliečkom či bez?

Na zdravie!

Ani milovníci vína nebudú v meste, ktoré malo až do 17. storočia vlastné vinohrady, ukrátení. Roztomilá vinotéka Villa Cassa má vo svojej pivnici stovky druhov svetových i slovenských vín, vrátane legendárneho tokaja. Enoteca Centro a Porto Coffee & Wine ponúkajú okrem vín aj rôzne delikatesy, ktorým len ťažko odoláte.

 Visit Košice
zdroj: Visit Košice

Jedno veľké, prosím

V uplynulých rokoch sa v Košiciach udomácnili remeselné pivovary s pivami varenými s oddanou vášňou. Či už sa o ňu podelíte v najstaršej reštaurácii v Európe Hostinec, v malom pivovare Golem, pokojnom Pokhoii alebo v legendárnom Camelote, jedno je isté – skvelej chuti tohto jantárového penového nápoja sa nenabažíte.

Pokec pod hviezdami

Niekedy je najlepším oddychom nezáväzná debata s priateľmi a miestnymi. Na to niet lepšieho miesta ako nezávislé kultúrne centrum Tabačka, ktoré medzi svojimi tehlovými múrmi ukrýva pestrofarebný svet. Podobnou atmosférou sa vyznačuje aj Kino Úsmev, ktoré vo svojej predzáhradke prichýlilo tie najlepšie street foody v meste.

 Visit Košice
zdroj: Visit Košice

Colloseum a bary

Kto nebol v Colloseu, nezažil, čo je to pravý underground. Miesto, ktoré nájde iba ten, kto tam už raz vkročil, je domovom všetkých tých, ktorí príliš vytrčiavajú z davu na to, aby zapadli niekde inde. Ak sú liekom na vaše starosti hudba, tanec, svetlá, a skvelé drinky, v Jazze a v Retre si užijete neviazaný večer sprevádzaný spomienkami, na ktoré nebudete chcieť zabudnúť. Ak už teraz uvažujete, ako v Košiciach strávite najbližšie večery, viac tipov nájdete na stránke oblastnej organizácie cestovného ruchu Visit Košice. Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

www.slovakia.travel

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech