Čo Slováci najviac čítajú počas korony? Toto sú najpredávanejšie knihy tohto roka

  • Slovenské i škandinávske detektívky, ale aj zaujímavý príbeh dospievajúcich žien
  • Iní sa chcú dozvedieť, ako komunikovať so svojím šéfom či partnerkou a ako byť dnes v živote šťastný
knihy
Instagram/pavli.nn | Instagram/monysefcik
  • Slovenské i škandinávske detektívky, ale aj zaujímavý príbeh dospievajúcich žien
  • Iní sa chcú dozvedieť, ako komunikovať so svojím šéfom či partnerkou a ako byť dnes v živote šťastný

Oslovili sme najväčšie kníhkupectvá, aby sme sa pozreli, čo Slováci najviac čítajú v tomto netypickom, zvláštnom roku. Aktuálny rebríček sa ešte do konca roka môže zmeniť, no niektoré knihy majú naozaj veľký náskok.

Netreba zabúdať ani na to, že obdobie, kedy sa predáva najviac kníh, ešte len prichádza. Toto sú ale na Slovensku aktuálne najpredávanejšie knihy tohto roka pred vianočnou vlnou.

Kníhkupectvo Martinus

Top 5 najpredávanejších kníh 2020:

1. Klbko zmijí

2. Malé ženy

3. Hravé úlohy pre škôlkarov

4. Anjel v podsvetí

5. Obklopený idiotmi

Kniha Klbko zmijí od slovenského autora detektívok Dominika Dána (jeho nepravé, fiktívne meno), ktorý vo svojej literárnej práci ťaží zo svojich pracovných skúsenosti ako vyšetrovateľ, je absolútnou topkou roka v oboch oslovených kníhkupectvách.

Tentokrát sa prípad točí okolo vraždy okresného prokurátora a taktiež zavraždeného kandidáta na starostu mestskej časti. Zdá sa však, že vyšetreniu tohto prípadu chcú niektorí vplyvní ľudia zabrániť.

„Priamy úder na skorumpovaných papalášov im dá riadne zabrať a riešenie záhady dvoch beštiálnych vrážd bude bolestivé,“ znie stručný popis knihy.

Práve dnes, 30. júla, vyšla 30. kniha od Dominika Dána. Vydavateľstvo Slovart pre vás pripravilo aj špeciálny plagát: z…

Posted by Kníhkupectvo Martinus – Bratislava on Thursday, July 30, 2020

Ďalším tohtoročným hitom v kníhkupectvách, ktorý všade zbiera medailové pozície, je príbeh 4 sestier z obdobia americkej občianskej vojny v 19. storočí.

Malé ženy, ako znie názov knihy, sa postupne menia z dievčat na dospelé ženy, ktoré musia čeliť vážnym otázkam. Kniha „ďalším generáciám matiek a dcér ukazuje hodnotu rodiny, priateľstva, odpustenia a života v pravde a láske.“

Stala sa po celom svete tak populárnou, že sa dočkala aj sfilmovania.

Okrem obľúbených Hravých úloh pre škôlkarov spomeňme aj zvyšné diela, ktoré v istých mesiacoch dominovali aj u konkurencie.

Anjel v podsvetí je akousi historickou detektívkou od slovenského autora Juraja Červenáka, v ktorej nechýbajú „umučení anjeli, tajné bratstvo zhýralých kacírov, dvojtvárni alchymisti, vražední špióni a démon, čo loví duše v labyrinte podzemných chodieb pod Plzňou.“

Anjel v podsvetí (kolekcia kniha + e-kniha)https://www.martinus.sk/?uItem=787475&z=2MQFRZ&utm_source=z%3D2MQFRZ&utm_medium=url&utm_campaign=partner

Posted by Milujem knihy slovenských autorov on Friday, September 11, 2020

Piate miesto obsadila vtipná príručka, ktorá má zmeniť tvoj spôsob komunikácie so šéfom, kolegom či partnerom – Obklopený idiotmi.

 

Kníhkupectvo Panta Rhei

Top 5 najpredávanejších kníh 2020:

1. Klbko zmijí

2. Jemné umenie mať veci v paži

3. Malé ženy

4. Kráľovstvo

5. Sviňa (2. vydanie)

O knihách, ktoré sa umiestnili na prvom a treťom mieste sme si už povedali, tak sa spolu pozrime na druhú priečku.

Jemné umenie mať veci paži (hoci na obale knihy je názov vulgárnejší) je venovaný hlavne dnešným mladším ľuďom, na ktorých sa odvšadiaľ valí nejaké to „pozitívne myslenie“, snaha a očakávania byť perfektný a tak ďalej.

Kniha nám má pomôcť „nájsť svoj vlastný spôsob spokojného života podľa toho, čo je pre nás dôležité“.

 

Tesne za medailovými pozíciami v Panta Rhei skončila kniha známeho škandinávskeho detektívkara Joa Nesboa – Kráľovstvo.

„Čím väčšmi sa Roy usiluje chrániť Carla, tým viac prekvapivých a šokujúcich tajomstiev sa vynára z minulosti oboch bratov i obyvateľov neďalekej dediny. Zrazu nič nie je ako predtým. Miestny šerif chce za každú cenu objasniť okolnosti tragickej smrti ich rodičov a v hre sú ďalšie životy. Koľko ľudí ešte musí zomrieť?“ znie pútavý popis knihy.

🤩 Čo ak vám povieme, že k nákupu najnovšej knihy Jo Nesbo: Kráľovstvo dostanete aj knihožrútske prekvapenie 📚🎁🃏? Už od 2. 9. exkluzívne v našich predajniach a na e-shope. Choďte sa prekvapiť 🥳!

Posted by PANTA RHEI- Sieť kníhkupectiev on Wednesday, August 26, 2020

TOP 5 uzatvára slovenská Sviňa od Arpáda Soltésza, ktorá sa taktiež dočkala aj filmového spracovania, a aktuálne dominuje na slovenskom Netflixe. Príbeh, v ktorom vystupujú politici, veksláci či mafiáni, je inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré sa dejú u nás, na Slovensku.

Knihy pre každého

Top 5 najpredávanejších kníh 2020:

1. Hrdina

2. Ilustrovaný sprievodca prírodou

3. Úlohy pre najmenšie deti

4. Objav a spoznaj záhady ľudského tela

5. Spoločníčka

Oslovili sme aj o čosi menšie online kníhkupectvo Knihy pre každého, kde bol rebríček značne rozdielny. Okrem encyklopédií a náučných kníh, ktoré sa umiestnili na druhom, treťom a štvrtom mieste, sa najviac posielala a predávala motivačná kniha Hrdina od autorky známej knihy o pozitívnom myslení The Secret – Rhondy Byrneovej.

Kniha Spoločníčka je zas o príbehu mladej ženy, ktorá sa kvôli svojej nelichotivej situácii postupne stáva luxusnou spoločníčkou pre pánov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK