CODECON #Bratislava oslavuje 10 rokov! Najväčšia konferencia pre vývojárov na Slovensku prinesie inšpiráciu, inovácie a tému AI

codecon
Codecon

5.júna 2024 sa v srdci Bratislavy, v budove historickej Starej Tržnice, odohrá veľkolepé podujatie – 10. ročník konferencie CODECON #Bratislava. Táto najväčšia komunitná udalosť pre vývojárov na Slovensku oslavuje desaťročie spájania, zdieľania a posilňovania IT komunity na domácej a českej scéne.

Desať rokov inšpirácie a inovácií

CODECON #Bratislava, komunitné podujatie od vývojárov pre vývojárov, sa za desať rokov stalo etablovanou platformou pre všetkých nadšencov z oblasti IT, od študentov informatiky až po skúsených vývojárov. Konferencia ponúka jedinečný priestor na vzdelávanie, zdieľanie skúseností a budovanie cenných kontaktov. Podporuje zaujímavé projekty, šikovných ľudí a otvára nové možnosti v domácom prostredí.

53556178234_209a470911_o
zdroj: Codecon

Téma roka: AI a dáta

Desiaty ročník CODECON #Bratislava sa ponesie v duchu aktuálnych tém, ktoré odrážajú najnovšie trendy a výzvy v technologickom priemysle.  Nosnou témou roka je umelá inteligencia a dáta, no program, ktorý je šitý na mieru vývojárom,  tiež otvorí diskusie o etických dilemách a technologických inováciách. Návštevníci sa ponoria do technických výziev spojených s vývojom českého veľkého jazykového modelu LLM. Spíkri predstavia, ako môže umelá inteligencia posilniť bezpečnosť webových aplikácií a API a to s využitím technológie Kubernetes. Ďalšie prednášky a diskusie sa budú venovať využitiu Pythonu a neurónových sietí v prostredí veľkých dát, vrátane efektívnej implementácie viacvrstvových perceptrónov.

Toto je len malá ukážka z bohatého programu CODECON #Bratislava. Viac informácií o spíkroch a programe nájdete na codecon.sk/bratislava

4 stage plné inšpiratívnych prednášok

Návštevníci CODECON #Bratislava sa môžu tešiť na prednášky adiskusie na 4 rôznych stageoch. Medzi spíkrami sa predstavia renomovaní experti z rôznych oblastí IT, ako napríklad Zuzana Sochová, Onrej Žára, Lukáš Čulík a Jaroslav Kopčan. Tí sa podelia o svoje poznatky a skúsenosti v oblastiach ako AI and Data, Cybersecurity, Backend Development, Frontend Development a mnoho ďalších.

Okrem prednášok aj networking

Okrem inšpiratívnych prednášok ponúka CODECON #Bratislava aj ideálny priestor na networking, vďaka ktorému sa môžete stretnúť s ostatnými účastníkmi, nadviazať cenné kontakty a stať sa súčasťou aktívnej vývojárskej komunity na Slovensku. Tento rok bude programom sprevádzať hlavný stage obľúbený stand-up komik a moderátor Jano Gordulič, známy svojím humorom a blízkosťou k IT komunite, no a neformálnu atmosféru CODECONu podčiarkne vystúpenie ocenenej DJky a producentky Neraev.

Vstup na konferenciu je bezplatný!

Vďaka finančným partnerom, je konferencia pre vývojárov už po desiaty rok zadarmo. Registrácia otvorená a prebieha online na webovej stránke https://www.codecon.sk/ do naplnenia kapacít konferencie. Tento rok orzanizátori dali do obehu 1500 vstupeniek.

Najnovšie videá

Trendové videá