COVID automat sa od pondelka zmení, až 19 okresov dostane čiernu farbu

  • Do štvrtého stupňa varovania, teda čiernej farby v rámci regionálneho rozdelenia, sa dostane 19 okresov
  • V tohtotýždňovom automate je len 15 čiernych okresov
Mapa Covid automat
health.gov.sk
  • Do štvrtého stupňa varovania, teda čiernej farby v rámci regionálneho rozdelenia, sa dostane 19 okresov
  • V tohtotýždňovom automate je len 15 čiernych okresov

Vláda v stredu schválila aktualizáciu mapy okresov podľa aktuálnej rizikovosti s ohľadom na šírenie ochorenia COVID-19. Návrh predložil minister zdravotníctva Marek Krajčí, nové rozdelenie okresov bude platiť od 22. februára. Tento týždeň, teda od 15. do 21. februára platí automat, v ktorom je v čiernej zóne 15 okresov.

Do štvrtého stupňa varovania, teda čiernej farby v rámci regionálneho rozdelenia, sa dostane 19 okresov. Medzi čierne sa zaradia okresy Bánovce nad Bebravou, Detva, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Ilava, Martin, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Piešťany, Revúca, Rožňava, Šaľa, Snina, Trnava, Žiar nad Hronom, Zlaté Moravce a Zvolen. Pre 50 okresov bude platiť tretí stupeň varovania a druhý stupeň sa bude vzťahovať na 10 okresov Slovenska.

105 nových úmrtí. Pribudlo viac ako 3 000 nových infikovaných, pozitívny je už každý štvrtý test

Epidemická situácia na Slovensku sa nezlepšuje a ostáva aj naďalej vážna. Vyplýva to z údajov, ktoré v utorok po rokovaní pandemickej komisie zverejnil minister zdravotníctva Marek Krajčí. Reprodukčné číslo nie je pod hodnotou jeden, mobilita mierne rastie, 14-dňová incidencia aj pozitivita testov je stabilizovaná, hospitalizácie však postupne pribúdajú a rastie aj počet pacientov na umelej pľúcnej ventilácii. Priemerne na Slovensku zomiera denne v súvislosti s pandémiou 108 pacientov.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK