Crowdberry predstavuje na Slovensku nový fond. Do slovenských a českých nehnuteľností chce investovať 30 miliónov eur

  • Investičná platforma Crowdberry dnes uviedla na Slovensku nový fond kvalifikovaných investorov CB Property Investors Podfond
  • Zámerom fondu je v priebehu nasledujúcich troch rokov investovať 30 miliónov eur do slovenských a českých nehnuteľností a vytvoriť portfólio v celkovej hodnote presahujúcej 75 miliónov eur
Unsplash/Austin Distel Unsplash/Sebastian Schuppi
  • Investičná platforma Crowdberry dnes uviedla na Slovensku nový fond kvalifikovaných investorov CB Property Investors Podfond
  • Zámerom fondu je v priebehu nasledujúcich troch rokov investovať 30 miliónov eur do slovenských a českých nehnuteľností a vytvoriť portfólio v celkovej hodnote presahujúcej 75 miliónov eur

CB Property Investors sa sústredí na investície do nehnuteľností s potenciálom zvýšenia ich hodnoty a výkonu naprieč viacerými segmentmi s cieľom nadštandardnej návratnosti investícií na úrovni 10+ % ročne.

„Aj po 25 rokoch dynamického rozvoja trhu s nehnuteľnosťami na Slovensku a v Českej republike je tu stále mnoho príležitostí na development, prestavbu a modernizáciu existujúcich projektov, či nadviazanie partnerstiev s vlastníkmi nehnuteľností za účelom zvýšenia hodnoty ich aktív. Zámerom CB Property Investors je odhaliť budúci potenciál nehnuteľností a vytvoriť výhody pre užívateľov,“ vysvetľuje Omar Sattar, Managing Director pre segment nehnuteľností v Crowdberry.

zdroj: Unsplash/Michal Balog

Cieľom je zisk 

„Investície zvyšujúce hodnotu nehnuteľností vyžadujú hlboké porozumenie trhu, schopnosť hľadať nové príležitosti a jasnú víziu pre realizované projekty. Vďaka našim rozsiahlym skúsenostiam dokážeme identifikovať reálny potenciál nehnuteľností a podľa toho tiež optimalizovať ich obchodný model, prevádzku, nájomné, ale aj marketingové a komunikačné aktivity, aby sme našim investorom zaistili
vyššiu, o riziko očistenú, návratnosť,“ dodáva.

CB Property Investors je otvorený fond, ktorého cieľom je v nasledujúcich 12 až 18 mesiacoch získať od investorov 15 miliónov eur. Zameriava sa predovšetkým na logistické nehnuteľnosti, rezidenčné projekty a retailové parky. Súčasťou portfólia budú z väčšej časti likvidné a obchodovateľne nehnuteľnosti s pravidelným príjmom z nájmu.

zdroj: Unsplash/lilzidesigns

Zároveň budú zabezpečovať rovnováhu s druhou časťou portfólia, ktorá bude orientovaná na zvýšenie hodnoty a development. Vďaka tejto štruktúre je možné minimalizovať riziko a poskytnúť výnos z celého portfólia.

Možnosť zvýšenia aktivít

„Založenie CB Property Investors je ďalším významným míľnikom v dynamickom vývoji Crowdberry. S rastovým kapitálom máme dlhoročnú skúsenosť vo viacerých odvetviach (napr. investície do GymBeam, Footshop či MultiplexDX). Týka sa to aj realitného segmentu, kde sme v posledných dvoch rokoch realizovali investície v oblasti rezidenčného, retailového a priemyselného developmentu v objeme 5 miliónov eur, čo nám potvrdilo záujem našich investorov o tento segment. Pre stratégiu CB Property Investors je kľúčová orientácia na akvizície likvidných aktív s možnosťou zvýšenia hodnoty. Chceme vytvoriť vyvážené portfólio zamerané na rôzne segmenty, vďaka čomu zároveň znížime rizikovosť investícií,“ hovorí Peter Bečár, partner Crowdberry.

zdroj: Unsplash/Austin Distel

Aktivity fondu realizuje tím, ktorý za posledných 20 rokov získal široké skúsenosti z akvizícií, predaja, financovania a developmentu nehnuteľností prevažne na českom a slovenskom trhu.

CB Property Investors vedie Omar Sattar, skúsený private equity a realitný expert. Ako CEE riaditeľ Avestus Capital Partners, vedúcej európskej spoločnosti v oblasti investícií do nehnuteľností a správy aktív, sa podieľal na investičných transakciách v hodnote viac ako 2 miliardy eur.

Vysoké zvýšenie hodnoty majetku

Jeho skúsenosti v segmente zahŕňajú tiež niekoľko riadiacich pozícií v zavedených medzinárodných firmách, okrem iného pôsobil aj ako riaditeľ českých pobočiek Colliers International a DTZ.

zdroj: Unsplash/Scott Graham

Vedenie fondu podporí zároveň Peter Bečár, partner Crowdberry, ktorý v minulosti pôsobil ako výkonný riaditeľ P3 Logistics Parks pre región strednej a východnej Európy. Podieľal sa na raste portfólia spoločnosti akvizíciami a developmentom na 1,8 milióna m 2 a tiež na zvýšení hodnoty majetku firmy z 250 miliónov na 2,5 miliardy dolárov.

Regulátorom fondu CB Property Investors je Česká národní banka, depozitárom ČSOB. Správu fondu zabezpečuje Winstor investiční společnost a.s. a audítorom je spoločnosť BDO Audit.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá