Crowdberry získala strategického investora a akceleruje svoj rast

  • Prvá česko-slovenská crowd-investingová platforma opäť napreduje
  • Získala strategického investora, ktorým je slovenský podnikateľ Peter Bečár
  • Vlani firma sprostredkovala uzavretie piatich investícií v hodnote takmer 3,5 milióna eur
crowdberry
Crowdberry
  • Prvá česko-slovenská crowd-investingová platforma opäť napreduje
  • Získala strategického investora, ktorým je slovenský podnikateľ Peter Bečár
  • Vlani firma sprostredkovala uzavretie piatich investícií v hodnote takmer 3,5 milióna eur

Do spoločnosti zaoberajúcej sa spájaním dynamických firiem so súkromnými investormi vstúpil strategický investor Peter Bečár. Slovenský podnikateľ, ktorý žije v Prahe, bol desať rokov členom výkonného manažmentu poprednej európskej developerskej spoločnosti P3 Logistic Parks. V posledných rokoch sa súčasne venoval podpore a investíciám do inovatívnych a technologických firiem. Do dvoch z nich investoval práve prostredníctvom platformy Crowdberry.

„V Crowdberry sa sústreďujeme na spájanie inteligentného kapitálu s rastúcimi firmami, keď kľúčoví investori okrem financií často prinášajú aj skúsenosti, kontakty a know-how. Teraz sme takýto kapitál pre náš ďalší rast získali aj my. Vďaka vstupu nového partnera a investora z radov našich registrovaných klientov je firma pripravená na ďalší rast a neustále skvalitňovanie svojej platformy. Spojenie s Petrom vďaka jeho skúsenostiam s budovaním a riadením medzinárodných firiem, investovaním, segmentmi nehnuteľností a moderných technológií prinesie mnoho výhod našim investorom aj financovaným firmám,” uviedol Managing Partner Daniel Gašpar.

Spoločnosť Crowdberry, založená v roku 2015 v Bratislave, umožňuje súkromným investorom investovať do firiem výmenou za vlastnícky podiel a poskytuje im tak príležitosť podieľať sa na výsledkoch firiem. Crowdberry vytvára vďaka kombinácii on-line platformy s profesionálnym tímom kvalitné, nezávislé investičné trhovisko pre startupy, malé a stredné podniky a realitné projekty v Českej republike a na Slovensku. Ide o priamy a zároveň pohodlný spôsob lokálneho investovania. Partnerom Crowdberry je Tatra banka.

„Počas celej mojej kariéry som spolupracoval s medzinárodnými spoločnosťami a firmami hlavne zo segmentu malých a stredných podnikov. Podporoval som ich rast nielen na Slovensku, ale v celom regióne strednej a východnej Európy. A to isté robí aj Crowdberry. Sám som prostredníctvom Crowdberry investoval do globálne známeho startupu Ecocapsule a etablovanej ziskovej firmy CreativePro. Vďaka tejto platforme som získal priamy kontakt na zakladateľov firiem a ďalších investorov a v neposlednom rade profesionálnu podporu medzinárodne skúseného tímu Crowdberry. Bola to inšpiratívna skúsenosť a verím, že Crowdberry sa bude aj naďalej podieľať na vytváraní lepšieho prostredia pre podnikanie,“ povedal Peter Bečár.

V uplynulom roku firma sprostredkovala uzavretie piatich investičných príležitostí v hodnote takmer 3,5 milióna eur. Medzi nimi je aj svetoznáma Ecocapsule a „slovenský booking.com“ pre jachty, spoločnosť Boataround. Všetky spoločnosti, ktoré na platforme Crowdberry získali nových investorov, v roku 2017 dosiahli výrazný rast a zvýšili svoju hodnotu.

V júni Crowdberry oznámilo vstup na český trh a k financovaniu nádejných startupov pridalo etablované firmy zo segmentu stredných a malých podnikov a vybrané realitné projekty. V januári a februári sa firma vo svojich kanceláriách v Prahe a Bratislave chystá otvoriť investičné kaviarne, v ktorých sa budú stretávať investori so zakladateľmi firiem alebo sa v nich budú konať vzdelávacie prednášky.

Zdroj: tlačová správa Crowdberry

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK