Cummis valcuje Teslu so svojím elektrickým nákladným autom

  • Po nedávnom odštartovaní predaja dlho očakávaného Modelu 3, Tesla plánuje budúci mesiac predstaviť aj svoj prvý, plne elektrický nákladiak. Škoda, že nebudú prví.
  • Po nedávnom odštartovaní predaja dlho očakávaného Modelu 3, Tesla plánuje budúci mesiac predstaviť aj svoj prvý, plne elektrický nákladiak. Škoda, že nebudú prví.

Spoločnosť Cummins, ktorá je známa svojimi silnými dieselovými motormi plánuje debutovať aj medzi elektromobilmi. Ich elektrický nákladiak má názov Concept Class 7 Urban Hauler EV.

Foto: cummins.com

Elektrický nákladiak od Cummins, tiež známy pod skratkou AEOS, bude napájaný novým druhom batérie, ktorá bude ľahšia a bude poskytovať väčšiu kapacitu ako doteraz. To poskytne vozidlu dlhší dojazd a tiež zníži časy na nabíjanie. Konkrétne by malo ísť o 140 kWh kapacitu batérie. AEOS bude schopný odniesť až 20 000 kilogramov. Kapacita batérie v kombinácii s odberom energie v motoroch, poskytne dojazd iba 150  až 170 km, čím bude vhodný iba na kratšie trate. Na druhej strane, Tesla plánuje predstaviť nákladiak, ktorý by mal dojazd 300 až 400 km.

Foto: cummins.com

Cummins verí, že sa im do roku 2020 podarí znížiť nabíjací čas z jednej hodiny na 20 minút. Pre vodičov, ktorí potrebujú dlhší dojazd, Cummins pracuje na rozšírenom modeli, ktorý bude používať dieselový motor. Ten by fungoval ako generátor energie pre batériu. Tento vylepšený model bude poskytovať dojazd až do 400 km a zároveň zníži produkciu emisií až o 50 percent v pomere s podobnými hybridnými nákladnými vozidlami.

Foto: cummins.com

Tieto nové technologické inovácie, vychádzajú z nášho viac ako 100-ročného odkazu, ktorý je prinášať zákazníkom vždy tie najlepšie riešenia, pomáhať im k ich úspechu a uspokojovať vyvíjajúce sa požiadavky v priemyselnom odvetví. Pokúsime sa naďalej rozvíjať v širokej škále energetických technológií, aby sme našim zákazníkom ponúkali možnosť výberu a jasné riešenia ich problémov, pomocou ktorých im pomáhame uspieť.“ povedala Jennifer Rumseyová, technická riaditeľka Cummins.

Zdroj článku: inhabitat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech