Dal by si 2 milióny eur za chatu? Na Slovensku sa predala najdrahšia a najluxusnejšia horská vila

  • Nachádza sa v rekreačnej oblasti na Donovaloch a jeden meter štvorcový stojí 2 235 eur
  • Pridanou hodnotou je určite aj to, že drevostavba je ekologická
  • Tento týždeň sa predala a nový majiteľ za ňu zaplatil 2 milióny eur
vila na Donovaloch
reality.sk/Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Nachádza sa v rekreačnej oblasti na Donovaloch a jeden meter štvorcový stojí 2 235 eur
  • Pridanou hodnotou je určite aj to, že drevostavba je ekologická
  • Tento týždeň sa predala a nový majiteľ za ňu zaplatil 2 milióny eur

Obľúbený rekreačný rezort na Donovaloch ponúka jedny z najkrajších, ale aj najluxusnejších chát na Slovensku. Táto oblasť je známym a vyhľadávaným miestom predovšetkým pre náročnejších klientov.

Na 895 metroch štvorcových sa tu rozprestiera aj trojpodlažná horská vilka, postavená v švajčiarskom architektonickom štýle, ktorý sa nazýva chalet. Ten pochádza z 19.storočia a je typický pre alpské vilky a vysokohorské hotely. Chalet totiž v preklade znamená švajčiarska horská chata.

zdroj: reality.sk

Luxus a unikátne súkromie

Postavená je na takmer 10 árovom pozemku s výborným odfiltrovaním od okolitých stavieb. Dve priestranné exteriérové terasy ti ponúkajú možnosť vychutnať si prírodu z bezprostrednej blízkosti a nasávať atmosféru Nízkych Tatier. Vzduch je čerstvý a prostredie rozprávkové.

Interiér je prispôsobený náročnému klientovi a koncipovaný v luxusnom horskom duchu. Hoci prevládajú prírodné materiály, nemusíš sa báť, že technologicky táto vilka nie je dostatočne vybavená. Práve naopak. Dizajnovo tu prevláda skôr škandinávsky minimalizmus, priestor je hrejivý, komfortný a zaujímavý. Okrem dreva je dominantný kameň, sklo ale aj netradičné živé machové steny.

Vstup je presklený. Je ním zimná záhrada, ktorá nepredstavuje len halu, ale aj priestor pre trávenie voľných chvíľ a oddych. Rozľahlá obývačka je centrálnou miestnosťou celej horskej vilky a je prirodzene prepojená s kuchyňou, čo ti ponúka dokonalý interaktívny priestor.

Na zvyšných poschodiach sa okrem dvoch kúpeľní nachádzajú aj 4 spálne. Tie sú väčšinou orientované smerom do tichého lesa, aby si sa skutočne budil uprostred prírody. Nájdeš tu aj samostatný šatník a minimalistickú, no stále extrémne priestrannú a svetlú kúpeľňu.

Galéria v podkroví a súkromné spa

Šikmá strecha je tak pre horské chaty ako aj pre chatlety veľmi typickým prvkom. Nad strednou časťou zrubu rastie do výšky niekoľkých metrov a vytvára tak v hale a v hlavnej spálni veľkolepý galériový podkrovný priestor. Na prízemí sa nachádza okrem technických miestností, trojgaráže a lyžiarne aj luxusná vinotéka.

zdroj: reality.sk

Ďalším benefitom, ktorý ti spríjemní zimné ale aj tie letné večery je wellnes s bazénom, fínskou a parnou saunou. Z bazéna prejdeš priamo do záhrady a z fínskej sauny budeš mať výhľad priamo do lesa. Tomu sa hovorí relaxačná zóna, ktorá spĺňa skutočne všetky atribúty.

Aby ste sa ty, ale aj tvoji hostia cítili v absolútnom bezpečí, horská vilka je vybavená alarmom a kamerovým systémom, ktorý môžeš pre väčšie pohodlie ovládať na diaľku. Takýmto spôsobom môžeš ovládať aj teplotu sauny či bazénu. Rovno zo svahu teda vhupneš do príjemne vyhriatej sauny.

zdroj: reality.sk

Tento luxusný chatlet je novostavbou, preto sa jej nový majiteľ, ktorý ju tento týždeň kúpil za 2 milióny eur nemusí obávať žiadnych rizík či škôd, spôsobených predošlými majiteľmi.

Zdroj: reality.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech