Ďalší bratislavský park sa výrazne zmení. Ľuďom by sa mal vďaka tomu rapídne uľahčiť život

  • Revitalizáciou prejde ďalší bratislavský park
  • Pribudne v ňom fontána s pitnou vodou a verejný gril
pjimage - 2021-09-06T114745.869
MIB
  • Revitalizáciou prejde ďalší bratislavský park
  • Pribudne v ňom fontána s pitnou vodou a verejný gril

Veľká časť Bratislavy prechádza rôznymi obnovami a tie neminú ani park nachádzajúci sa na Mudrochovej ulici. Cieľom revitalizácie je dodať parku život a vytvoriť tak miesto, ktoré budú radi navštevovať ľudia všetkých vekových kategórií. Úpravy sa budú týkať aj verejných priestorov v blízkosti obchodného domu Račan. Bratislavčania sa môžu tešiť taktiež na miesto bez zbytočných bariér.

Za návrhom revitalizácie oblasti stoja architekti Peter Stec, Ján Studený, Antonín Wagner a Ľubomír Závodný. Ich najhlavnejším cieľom je vytvoriť obľúbené miesto Bratislavčanov. „V našom návrhu máme aj pergolu s výhľadom na fontánu. Jej hlavnou výhodou je, že vytvorí intímny priestor pre posedenie a tiež poskytne v letných mesiacoch tieň. S ohľadom na génia loci sme vybrali ako popínavú rastlinu vínnu révu, povedali architekti pre Metropolitný inštitút Bratislavy

V parku sa nachádza Kozmická fontána od sochára Tibora Kaveckého z roku 1973 a po rekonštrukcii tam aj ostane. Pozmenené bude iba jej okolie. Bazén nachádzajúci sa v jej bezprostrednej blízkosti bude vymenený za plytkú vodnú plochu, ktorá bude otvorená pre verejnosť. Určená bude najmä na osvieženie počas horúcich letných dní.

zdroj: MIB

Lákadlom pre návštevníkov bude aj verejný gril, fontána s pitnou vodou, množstvo zelene, lavičiek a osvetlenia. 

Tá časť Bratislava je známa aj tým, že sa tu nachádza mnoho prekážok ako sú schodiská či rampy. Obyvateľom však prekážali aj odparkované autá, kvôli ktorým sa v niektorých úsekoch nedalo prejsť. Tento spôsob parkovania si Bratislavčania zvolili kvôli nedostatku parkovacích miest.

Chcel by si pracovať pre mesto Bratislava?

Návrh bol teda vytvorený tak, aby parkovacie možnosti neznižoval. Riaditeľ Sekcie tvorby mestských priestorov z Metropolitného inštitútu Bratislavy Marcel Dzurilla nedostatok parkovacích miest eviduje. Aj kvôli tomu bola jednou z podmienok zadania tá, aby v oblasti neubudlo ani jedno miesto. „Za najlepší spôsob ako chodcom uľahčiť pohyb a zároveň vodičom neubrať z parkovacích miest považujeme premiestniť parkovacie miesta v rámci tejto lokality,“ hovorí. 

Zdroj: MIB

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech