Ďalší, nepríjemný šok! Novej Tesle po dvoch hodinách jazdy odletela celá strecha

  • Po odpadávajúcom nárazníku, prasknutom skle, uvoľnených bezpečnostných pásoch... má Tesla ďalšieho nahnevaného klienta, ktorý stratil strechu.
  • Nový model Tesly ako ukážka nekvality?
tesla
YouTube/Tesla a TASR/AP/Jae C. Hong
  • Po odpadávajúcom nárazníku, prasknutom skle, uvoľnených bezpečnostných pásoch... má Tesla ďalšieho nahnevaného klienta, ktorý stratil strechu.
  • Nový model Tesly ako ukážka nekvality?

Predstav si, že za desiatky-tisíc dolárov si kúpiš novú Teslu Model Y. Už odchádzaš s rodičmi z predajne, keď po zhruba dvoch hodinách jazdy ťa prekvapí silná rana a zistíš, že tvoje úplne nové auto už nemá strechu.

Presne to sa stalo mladíkovi menom Nathaniel Galicia Chien v americkej Kalifornii, domovskom štáte Tesly. „Najskôr som si myslel, že je otvorené okno, ale o pol minúty neskôr celá sklenená strecha len odletela niekam vo vetre,“ opísal incident americkému the Verg.

Rodina si hneď všimla akési zlé tesnenie v novom automobile, no určite im nenapadlo, že za chvíľu stratia na diaľnici celú strechu. „Buď bolo tesnenie na streche chybné alebo nejako zabudli úplne utesniť strechu,“ dozvedel sa mladík od spoločnosti, kam sa hneď spätne otočil po strate strechy.

Nejde však ani z ďaleka o jediný problém, ktorý ohlásili majitelia nových Tesiel. Z objavených problémov je doslova už zoznam. Hoci strata celej strechy počas jazdy sa dostala zjavne na vrchol ohlásených prípadov.

zdroj: tesla.com

Návrh Tesly: Zadarmo ho opravíme. Zatiaľ si požičajte iné

Takéto chyby a nedostatky sú doslova životu nebezpečné a je celkom zázrak, že odletená strecha nikoho nezasiahla. Keby takýko ťažký komponent vletel na diaľnici do iného vozidla, zrejme by ani čelné sklo nepomohlo danému vodičovi a veľmi ľahko by mohlo dôjsť ku katastrofálnej nehode.

 

Keď sa mladík po chvíli vrátil so svojim novým „kabrioletom“ do Tesly a povedal, čo sa stalo, zástupcovia spoločnosti mu ponúkli opravu zadarmo a dočasný prenájom iného vozidlo. Ponuku rodina odmietla a priznáva, že si kúpi asi iné auto, inej značky.

Nathaniel dúfa, že sa podobná vec už u Tesly nezopakuje, bo hoci sa teraz na to díva spätne s úsmevom, uvedomuje si, čo všetko sa na tej diaľnici mohlo stať…

The Verg sa údajne snažil získať stanovisko aj samotnej spoločnosti Tesla a jej hovorcu k danému prípadu, no bez odpovede.

Čo všetko už vodiči Tesly nahlásili

Model Y začala americká automobilka známeho Elona Muska vyrábať pred niekoľkými mesiacmi. Pre zaujímavosť: postupne by sa jeho výroba už mala presúvať do Nemecka a Číny. No od svojho začiatku, kedy sa model dostal k prvým klientom, sa stretáva s množstvom problémov, ktoré nespokojní zákazníci nahlasujú či zaplavujú nim rôzne fóra.

Odpadávajúce nárazníky, praskajúca náprava či sklá, zatekanie, uvoľnené bezpečnostné pásy, priehlbiny v sedadlách, chyby a nedostatky pri nalakovaní až po chladiaci kondenzátor pripevnený páskou či najnovšie lietajú strechy na diaľniciach.

Auto od spoločnosti, akou je Tesla, by si si predstavoval inak a preto sa niet čo čudovať, že nespokojní zákazníci dávajú o týchto, často nemalých chybách, vedieť.

zdroj: TASR/AP Photo/Chuck Burton, File

O Tesle sa už začali šíriť reči, že sú pre ňu prvoradé najmä výrobné kvóty, ktoré treba splniť za každú cenu, aj keby kontrolóri kvality mali byť povolaní na montážnu linku. Takéto poznámky mal napríklad už aj český, obľúbený portál o autách Autoforum.cz.

Či a ako vážne takéto incidenty a prípady Tesle uškodia, sa ukáže asi až v najbližšej dobe. Niektorých zaujíma, či napadnú akcie spoločnosti, ako tomu bolo napríklad po prezentácii nového elektrického pick-upu Cybertruck, keď chcel Elon Musk ukázať nerozbitnosť okien vozidla a pri pokuse sa pred kamerami rozbili…

Zdroje: The Verg, Autoforum.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech