Ďalšia skvelá správa! Slovenská firma počas pandémie umožní kamenným obchodom platiť online

  • V TrustPay sa kamenným prevádzkam rozhodli pomáhať platobným linkom, čím platby z obchodov presunú online, aj keď nemajú e-shop
  • Vďaka technológii elimujú rizikový styk zákazníka s predajcom alebo zbytočnú manipuláciu s hotovosťou
  • Služba je zadarmo, predajca nepotrebuje žiadny e-shop ani webstránku a nastaviť sa dá prakticky okamžite
trustpay
TrustPay/Bank of America/Fontech
  • V TrustPay sa kamenným prevádzkam rozhodli pomáhať platobným linkom, čím platby z obchodov presunú online, aj keď nemajú e-shop
  • Vďaka technológii elimujú rizikový styk zákazníka s predajcom alebo zbytočnú manipuláciu s hotovosťou
  • Služba je zadarmo, predajca nepotrebuje žiadny e-shop ani webstránku a nastaviť sa dá prakticky okamžite

Pandémia koronavírusu je okrem nešťastného obdobia aj čas, kedy sa v ľuďoch prejavuje to najlepšie. Za posledné týždne sme boli svedkami mnohých fantastických správ o tom, ako banky darujú lekárske prístroje nemocniciam alebo ako sa mnohé firmy snažia pomáhať malým a stredným podnikateľom.

Svoju ruku k dielu sa rozhodla priložiť aj spoločnosť TrustPay poskytujúca platobné služby a najmodernejšiu platobnú bránu. V TrustPay si všimli, že kvôli pandémii musia obchodníci čeliť novým a bezprecedentným výzvam, ktoré ťažko skúšajú ich finančné schopnosti.

Platiť v hotovosti sa ľudia boja

Mnohé menšie obchody totiž svoje produkty predávajú v kamenných prevádzkách a nie cez e-shopy. V časoch, kedy sú ľudia poväčšine doma, sa však do kamenných obchodov boja chodiť, čo má za následok obrovský pokles tržieb.

Zákazníci sú v takýchto obchodoch odkázaní na platbu v hotovosti alebo priložením karty alebo telefónu k terminálu, pričom sú v zvýšenom riziku nákazy. TrustPay sa tento problém rozhodol vyriešiť a začal zadarmo ponúkať platobný link.

Služba kamenným prevádzkam dáva možnosť platiť online, a to aj keď nemajú bankový terminál či e-shop alebo web. Platobný link funguje veľmi jednoducho – obchodník po prijatí objednávky od zákazníka (napríklad telefonicky) vystaví cez TrustPay sumu, ktorú treba zaplatiť.

Suma a link na zaplatenie príde zákazníkovi SMS-kou či mailom a cez stránku TrustPay ju zaplatí, ako keby nakupoval cez e-shop. K dispozícii sú platby kartou aj cez internet banking. TrustPay následne sumu za pár sekúnd sprostredkuje obchodníkovi a celá služba tak prebehne online a bezkontaktne.

Platobný link tak môžu používať napríklad mäsiari, pizzérie, pekárne či iné menšie prevádzky bez e-shopu.


Čoraz viac slovenských podnikateľov začína využívať platobný link od TrustPay zadarmo. Zarábaj cez online a  vyskúšaj platobný link zadarmo →

zdroj: unsplash

Ideálna technológia pre život v pandémii

Platobný link rieši hneď viacero závažných problémov. Obmedzuje kontakt zamestnancov so zákazníkmi, zefektívňuje platobné metódy a cash flow a navyše je bezpečnejší aj pre zákazníkov, ktorí nemusia zbytočne manipulovať s hotovosťou.

Používať platobný link je jednoduché, zadarmo sa môže zapojiť prakticky každý obchodník, pričom si služba nevyžaduje žiadnu integráciu ani skúsenosti s online platbami.

Malé a stredné podniky pod tlakom radikálnych opatrení trpia najviac, keďže často nemajú kapacity na rýchle prispôsobenie sa situácii, prípadne im to ich obchodný model takmer vôbec neumožňuje. Veríme však, že naša služba im situáciu aspoň čiastočne uľahčí,“ hovorí David Rintel, CEO TrustPay.

Služba je zadarmo dostupná pre používateľov TrustPay už od 25. marca. Novým klientom sa v TrustPay rozhodli ponúkať svoje platobné služby na 3 mesiace zadarmo a my sme radi, že sa ďalšia firma rozhodla vzdať potenciálneho zisku a  v neľahkej situácii v prvom rade pomôcť tam, kde je to skutočne potrebné.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá