Ďalšia udržateľná novinka v sortimente dm – Legstra

Značka dm Legstra a jej ponožky, podkolienky a pančuchové nohavice šetrnejšie k životnému prostrediu sú nový sortiment, ktorý nájdete v predajniach a  e-shope dm.

Klasické komerčné pančuchy sú zhotovované z nylonu (polyamidu), syntetického vlákna, ktoré sa získava zo surovín, ako je ropa alebo uhlie, kde ochrana životného prostredia ide, žiaľ, bokom. Našťastie si však medzičasom prerazili cestu na trh aj lepšie a udržateľnejšie alternatívy! Dámske pančuchy Legstra Q-Nova 80 DENvyrábané výlučne z recyklovaných nylonových vlákien a spĺňajú prísne normy vystopovateľnosti. Surovinu, z ktorej sa vyrábajú, je možné znovu použiť na výrobu, okrem toho sa vyznačujú ergonomickým a pasujúcim strihom.

Ponožky Legstra z lyocellových vlákien TENCEL™ sú nielenže vyrobené z obnoviteľnej suroviny – dreva, sú aj dokonalým spoločníkom počas mrazivých teplôt. Vlhkosť absorbujú lepšie ako bavlna a podporujú tiež termoregulačné mechanizmy tela. Ku klasickým farebným odtieňom čiernej, tmavomodrej a sivej vo farbe asfaltu sa pridali aj tmavozelená, koňaková a tiež odtieň merlot. 

Ak sa však nechcete vzdať klasických bavlnených ponožiek, aj v tomto prípade máte na výber udržateľnejšiu alternatívu. Trendové ponožky a podkolienky Legstra sú vyrobené z recyklovanej bavlnenej zmesi a spĺňajú normy kvality Oeko-Tex Standard 100 a takisto Globálneho recyklačného štandardu. 

www.mojadm.sk

 

Zdroj: Foto – dm

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie