Dankova nehoda má prvé dôsledky. Vieme, kto sa nevyhol disciplinárnym trestom

  • Nehoda súčasného podpredsedu parlamentu a prezidentského kandidáta bola v policajných kruhoch veľké tabu
  • Potrestanie radových policajtov môže znieť pokrytecky
andrej danko nehoda
Ilustračné fotografie, TASR/Jakub Kotian, Startitup
  • Nehoda súčasného podpredsedu parlamentu a prezidentského kandidáta bola v policajných kruhoch veľké tabu
  • Potrestanie radových policajtov môže znieť pokrytecky

Ako pre TV JOJ potvrdil minister vnútra, po incidente s podpredsedom parlamentu Andrejom Dankom bolo disciplinárne potrestaných niekoľko policajtov. Líder Slovenskej národnej strany (SNS), ktorý bol hlavným protagonistom dopravnej nehody s poškodeným semaforom, z miesta nehody ušiel.

Vyšetrovanie, ktoré spočiatku odhalilo len olejovú škvrnu a odtrhnutú poznávaciu značku z vozidla SNS, spočiatku neviedlo k významným zisteniam.

Prezidentský kandidát sa k nehode počas noci, keď k nej došlo, nepriznal, namiesto toho sa rozhodol priznať svoju účasť až nasledujúce ráno prostredníctvom sociálnych sietí.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok spočiatku ubezpečoval, že žiaden policajt nebude nespravodlivo potrestaný, aby kryl Danka. Prezradil, že ho predseda SNS osobne požiadal, aby zabezpečil, že policajti nebudú čeliť žiadnym následkom. Tieto ubezpečenia sa však ukázali ako predčasné.

Podľa TV JOJ boli na základe kontroly, ktorú nariadil sám prezident, potrestaní viacerí policajti za to, že nesprávne riešili Dankov prípad týkajúci sa incidentu so semaforom, informuje portál Noviny.sk.

Zdroj: Noviny.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá