Dánsko už má otvorené niektoré školy, nasledovať budú aj malé prevádzky

  • Dánsko postupne otvára jednotlivé inštitúcie
  • Po školách nasledujú aj malé prevádzky ako kaderníctva či autoškoly
Dánsko - Febiyan
Zdroj: Unsplash/Febiyan
  • Dánsko postupne otvára jednotlivé inštitúcie
  • Po školách nasledujú aj malé prevádzky ako kaderníctva či autoškoly

V Dánsku sa v pondelok 20. apríla budú môcť opäť otvoriť niektoré malé prevádzky, ako sú kaderníctva, salóny krásy či autoškoly, ktoré boli zatvorené pre obavy zo šírenia koronavírusu. Oznámila to v piatok dánska vláda.Už od stredy sa v tejto severskej krajine otvorili niektoré školy a predškolské zariadenia.

Školy však museli splniť špeciálne požiadavky vrátane zabezpečenia dostatočného priestoru medzi jednotlivými žiakmi. Niektoré preto avizovali, že potrebujú dlhšiu prípravu, pričom otvoriť by sa mali najneskôr v pondelok, informovala agentúra TASR s odvolaním sa na Reuters.

kampan zadarmo od startitup

Dánska premiérka Mette Frederiksenová v utorok oznámila, že vláda navrhuje rýchlejšie tempo uvoľňovania opatrení, ktoré zaviedla v boji proti koronavírusu. Pôvodný vládny návrh postupného uvoľňovania nepočítal s otvorením malých obchodov či kaderníctiev, čo si vyslúžilo rozsiahlu kritiku. Zatvorené naďalej zostanú reštaurácie, kaviarne, krčmy, posilňovne a ďalšie zariadenia. Zakázané sú tiež väčšie zhromaždenia a pre cudzincov zostávajú zatvorené hranice.

V Dánsku dosiaľ zaznamenali 6 879 prípadov nákazy a 321 úmrtí súvisiacich s koronavírusom. V apríli tam však už došlo k poklesu v počte denne hlásených nových obetí i hospitalizácii, píše Reuters.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech