Dánsky výrobca veterných turbín Vestas bude spolupracovať s Teslou na novom projekte

  • Najväčší výrobca veterných turbín na svete, dánsky Vestas, sa spája so spoločnosťou Tesla. Spoločný projekt, ktorý zahŕňa aj iné spoločnosti, má za cieľ znížiť celkovú cenu elektrickej energie.
v10020mwsouthplains2
vestas.com
  • Najväčší výrobca veterných turbín na svete, dánsky Vestas, sa spája so spoločnosťou Tesla. Spoločný projekt, ktorý zahŕňa aj iné spoločnosti, má za cieľ znížiť celkovú cenu elektrickej energie.

Dánska spoločnosť Vestas sa špecializuje na výrobu a distribúciu veterných turbín do celého sveta. Založená bola už v roku 1945 a v súčasnosti je to najväčšia spoločnosť na svete zaoberajúca sa výrobou veterných turbín.

Cieľom nového projektu spoločností Vestas a Tesla je vytvoriť energetické úložiská hlavne pre prípady, kedy sú veterné podmienky slabé alebo dokonca nulové. Celkový projekt sa skladá z 10 menších projektov a spoločnosť Tesla je tak len jedna z viacerých oslovených spoločností.

Foto: vestas.com

V apríli tohto roku oznámila spoločnosť Vestas, že jej hlavným cieľom je ukladanie elektrickej energie. Predseda spoločnosti Bert Nordberg oznámil, že Vestas sa bude snažiť prekonať svojho konkurenta, General Electric, ktorý zásobuje veternou energiou hlavne oblasti v USA.

Medzičasom, Tesla na čele s Elonom Muskom rozširuje svoje možnosti, či už vo svete elektrických aut, alebo aj v súkromnom sektore. Vďaka solárnym strechám a ukladaniu solárnej energie do batérií Powerwall sa podarilo Elonovi podpísať zmluvu s úradmi v Južnej Austrálii. Ľudia žijúci v tejto oblasti často trpia výpadkami prúdu, a preto je tam prítomnosť Tesly a Powerwall viac než vítaná.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: swellenergy.com

Foto: swellenergy.com

Nad plánom pridať do veterných turbín aj batérie na uskladnenie elektrickej energie premýšľala firma Vestas už v minulosti.

„Vestas pracuje na rôznych projektoch zaoberajúcich sa technológiou energetických úložísk. Na jednom z nich pracujeme aj spolu so spoločnosťou Tesla. Naším cieľom je zistiť a otestovať to, ako spolu dokážu spolupracovať veterné turbíny a uskladnenie elektrickej energie v batériách, čo bude mať za následok zníženie celkovej ceny za elektrinu.“ oznámila spoločnosť vo svojom najnovšom vyhlásení.

Zdroj: inhabitat.com / vestas.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK