Steve Jobs a jeho denná rutina, vďaka ktorej naštartuješ svoju kreativitu na maximum

  • Steve Jobs je bez pochýb jednou z najvýraznejších osobností počítačového priemyslu
  • Mnohí obdivovali jeho vizionárske videnie a kreativitu. Avšak aj on poznal momenty, kedy bola jeho inšpirácia na bode mrazu
  • V takejto situácii mal však pár návykov, ktoré mu pomáhali s nakopnutím kreativity
wikimedia.org-Matthew Yohe
  • Steve Jobs je bez pochýb jednou z najvýraznejších osobností počítačového priemyslu
  • Mnohí obdivovali jeho vizionárske videnie a kreativitu. Avšak aj on poznal momenty, kedy bola jeho inšpirácia na bode mrazu
  • V takejto situácii mal však pár návykov, ktoré mu pomáhali s nakopnutím kreativity

Premýšľaj počas chôdze 

Nie je žiadnym tajomstvom, že cvičenie neudržuje vo forme len naše telo, ale aj myseľ. Veľa úspešných podnikateľov, medzi ktorých patrí napríklad  Richard Branson a Oprah tvrdia, že beh či jóga je nevyhnutnou súčasťou ich každodennej rutiny

Steve Jobs často využíval silu pokojnej chôdze, aby si vyčistil hlavu alebo dosiahol takzvaný „aha“ moment. Dokonca organizoval „vychádzkové stretnutia”, v rámci ktorých chodil na prechádzku so skupinou ľudí, zatiaľ čo brainstormingovali o nových produktoch.

Podľa výskumu Stanfordskej univerzity môže chôdza zvýšiť našu kreativitu o impozantných 60%. Takže nabudúce, keď sa budeš naozaj trápiť s tým kreatívnym zadaním, vybehni von a jednoducho sa pár minút prechádzaj. 

Meditácia

Meditácia vie byť omnoho náročnejšou aktivitou, ako sa na prvé počutie môže zdať. Aj tak existuje dôvod, prečo sa najúspešnejší ľudia na svete spoliehajú na meditáciu, vďaka ktorej dokážu svoj život udržať v tých správnych koľajách. 

Jobs bol veľmi otvorený, pokiaľ ide o jeho lásku k meditácii. Všetko sa začalo v 70. rokoch, keď nechal štúdium na vysokej škole a odcestoval do Indie, kde objavil jej čaro.

Gepostet von Steve Jobs: The Man in the Machine am Mittwoch, 18. November 2015

Jobsova meditačná prax povzbudila jeho najkreatívnejšie myslenie a silný pocit empatie, ktorý inšpiroval dizajn jeho najslávnejších produktov od spoločnosti Apple. Chce to čas, no meditácia môže zmeniť tvoj život k lepšiemu. Ako Jobs hovorí: „Je to disciplína, ktorú treba precvičovať.”

Venuj pozornosť rôznym záujmom

Steve Jobs trval na tom, že „kreativita je len spájanie vecí“. Jobs bol známy tým, že počas svojho života absolvoval zdanlivo nesúvisiace kurzy. Raz sa zapísal aj do kurzu kaligrafie len preto, že „ho to zaujalo“. Aj keď to nikomu nedávalo zmysel, o niekoľko rokov neskôr vo svojom príhovore na Stanforde uviedol, že práve vďaka tomuto kurzu má Macintosh tak krásnu typografiu.

Čo z toho vyplýva? Napríklad aj to, že nikdy nebudeš môcť myslieť ako sa hovorí „out-of-box”, ak túto „škatuľu“ neopustíš. Kľúčovým impulzom pre tvoju osobnosť môže byť práve vystúpenie z rutiny a následné objavovanie nových vecí a podnetov. 

Napríklad sa zaujímaj aj o celkom iné druhy podnikania, akému sa primárne venuješ ty. Prečítaj si knihu, ktorá ťa zaujala, aj keď nemá nič spoločné s tvojimi koníčkami či prácou. Nikdy nevieš, ako môže byť čo i len jedna veta impulzom na vytvorenie tvojej vlastnej predstavy.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK