Denne sme online 7 hodín, je internet len príťažou? Toto sú 4 dôvody prečo je to hlúposť

  • Až 59 % ľudí dnes používa internet – v roku 1995 to bolo menej ako 1 %, len od roku 2016 sa zvýšil nárast užívateľov internetu o 1 miliardu
  • Každý referát v škole dnes pochádza z Wikipédie, knižnica sa stala cudzím slovom. Ako internet ovplyvnil súčasnú generáciu?
  • Viac ako štvrtinu nášho dňa strávime online. Ako vieme tento čas čo najviac zefektívniť?
visblee
  • Až 59 % ľudí dnes používa internet – v roku 1995 to bolo menej ako 1 %, len od roku 2016 sa zvýšil nárast užívateľov internetu o 1 miliardu
  • Každý referát v škole dnes pochádza z Wikipédie, knižnica sa stala cudzím slovom. Ako internet ovplyvnil súčasnú generáciu?
  • Viac ako štvrtinu nášho dňa strávime online. Ako vieme tento čas čo najviac zefektívniť?

Internet a technológie sú dnes tak veľkou súčasťou nášho života, že si už nevieme predstaviť ani jediný deň bez pripojenia na wi-fi či mobilné dáta. Aktuálne má prístup k internetu až 59 % svetovej populácie a v priemere na ňom denne strávime zábavou až 6 hodín a 42 minút.

Vysoké čísla však provokujú aj negatívne názory od neprajníkov technológií, podľa ktorých čas na internete predstavuje len premrhané hodiny, ktoré by sa dali využiť omnoho efektívnejšie.

Okrem zábavy nám však internet práve toto ponúka – efektivita je na každom kroku, stačí sa ju len naučiť. Žijeme v dobe neobmedzených príležitostí a je len na nás, či sa moderné technológie rozhodneme využívať v náš prospech.

Asociálne sociálne siete menia životy

Je absolútne nepochybné, že sociálne siete sú pioniermi efektívnej komunikácie. Možnosť niečo vyriešiť za pár sekúnd bez písania starodávnych e-mailov alebo platenia za telefonický hovor bola prelomová.

Neustále prebiehajú debaty o tom, že Facebook, Instagram, Snapchat a mnohé ďalšie veľmi dobre prívlastok sociálne nereprezentujú, keďže ľudí skôr odďaľujú, no efektivita sa im nedá uprieť, keďže ňou ovplyvňujú náš každodenný život.

Zoznam sociálnych sietí a iných aplikácií uľahčujúcich život je nekonečný. Dnes je na sociálnych sieťach prihlásených viac než 3,81 miliardy používateľov a na Facebook mesačne príde 2,2 miliardy používateľov.

zdroj: Jumpstory

Internet nám šetrí hodiny denne

Internet v mobile využíva 4,2 miliardy svetovej populácie. Ceny dát sa pohybujú v eurách, vďaka čomu ide o dostupnú príležitosť pre široké spektrom používateľov. Aj preto je zrejme mnohými vnímaný ako pasca na zabíjanie času.

Zrejme nikto by sa však nechcel vrátiť do časov, kedy sa všetko riešilo osobne. Situácie, kedy si musel nazrieť do kaderníctva či kozmetiky, aby si zistil, či majú voľné, sú dávno preč.

Dnes sa o užitočné šetrenie času stará napríklad slovenská bookingová webová appka Visblee, kde sa dá termín v barbershope, wellnesse, kozmetickom salóne alebo akejkoľvek inej prevádzke rezervovať za pár klikov.

Keď prevádzka prijme rezerváciu, klienti môžu následne očakávať personalizovanú SMS správu od prevádzky ohľadom všetkých dôležitých informácií. Vo funkcionalite SMS správ od Visblee si prevádzky môžu plne prispôsobiť obsah správy, typ upozornenia pre zákazníka a mnoho iných funkcionalít. 

Informácie máme dostupné ako nikdy predtým

Internet je neporovnateľná sieť informácií bez akéhokoľvek seriózneho konkurenta. Len Google, Facebook, Amazon a Microsoft skrývajú viac než 1,2 milióna TB dát a počítadlo sa zďaleka nezastavuje pri prvej štvorici.

Vplyvu širokej dostupnosti informácií sa nevyhlo ani Slovensko. Referát či prezentácia každého dnešného študenta je vyskladaná zo zdrojov, ktoré sú výhradne online, knižnica sa stala cudzím pojmom a základné informácie plynú vždy z Wikipédie.

Zbytočné telefonáty a vyhľadávania sú konečne minulosťou

Knižnica je cez noc zatvorená, internet však na noc nezhasína. Informácie aj služby sú v dnešnom svete vďaka internetu rozšírené nonstop a platí to pre objednávanie jedla, nakupovanie či rezerváciu termínov.

Cez slovenskú bookingovú aplikáciu Visblee sa vieš kamkoľvek rezervovať bez akýchkoľvek obmedzení. Na rozdiel od ostýchavého telefonátu je celý proces hladký, bez zbytočného doťahovania a predovšetkým na báze smart technológií.

Podobné aplikácie by určite mali mať stále miesto v tvojom smartfóne – zjednodušia aj tie najotravnejšie činnosti, šetria čas a nutné povinnosti menia na vybavené veci.

Navyše Visblee ponúka majiteľom rôznych prevádzok možnosť poskytnutia tabletu s 5GB mobilným internetom ZDARMA. Vďaka týmto technológiám budú služby barber shopov, wellnessov, kozmetík a iných prevádzok ešte viac komplexnejšie, jednoduchšie a prehľadnejšie. 

S tabletom je možné vybaviť všetky potrebné rezervácie bez zbytočných ťažkých zariadení, ako laptop. S mobilným internetom môže byť prevádzka kedykoľvek a kdekoľvek v spojení s tebou vo veľmi rýchlom čase.  

Možnosť zefektívnenia služieb a komplexnej ponuky zariadení ako tablet, či 5GB mobilný internet zdarma prišlo Visblee ako prvé v segmente rezervačných systémov na Slovensku. To je dôkaz, že táto firma sa chce odlišovať od toho, čo je dnes na Slovensku pre prevádzky k dispozícií.

zdroj: Visblee – Jozef Drabant (30) a Daniel Jurčo (36) z Nového Mesta nad Váhom vyvíjajú bookingovú aplikáciu Visblee, kde nájdeš takmer 100 slovenských prevádzok s 1 300 službami.

Dôkazy o efektivite rôznych aplikácií sú neprehliadnuteľné a aj Visblee môže byť jedným z príkladov, ako sa to má robiť. Podobné appky šetria čas, zjednodušujú fádne činnosti a na komplikované veci ponúkajú pohodlné riešenie, preto si tvoju pozornosť určite zaslúžia.

Zdroje: digitalinformationworld.com, kinsta.com, slideshare.net, sciencefocus.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech