Dépeháčkar Vareha pre Startitup o novej strane: Mám 40-ročné skúsenosti. Vyzbierali sme už 3 000 podpisov

  • Mikuláš Vareha odsúdený za daňové podvody zakladá Hnutie-Stabilita
  • Problémový biznismen pre Startitup porozprával o detailoch projektu
Mikuláš Vareha na súde
TASR/Dušan Hein, reprofoto hnutie Stabilita
  • Mikuláš Vareha odsúdený za daňové podvody zakladá Hnutie-Stabilita
  • Problémový biznismen pre Startitup porozprával o detailoch projektu

Odsúdený daňový podvodník Mikuláš Vareha sa púšťa do politiky. V súčasnosti totiž už zbiera potrebné podpisy na založenie Hnutia-Stabilita. To vyplýva z oznámenia na webe rezortu vnútra, ktoré informuje o začiatku zberu podpisov. Startitup sa skontaktoval s „kráľom Zemplína“, ktorý osvetlil, prečo ho napadlo skúsiť šťastie v politike a koľko podpisov potrebných na založenie strany už vyzbieral.

Na webovej stránke hnutia je Vareha opísaný takto: „Predseda strany je prvý politický väzeň po Nežnej revolúcii 1989, bývalý veľkopodnikateľ a bývalý Prezident SABA−Slovenská asociácia boxerov amatérov.“

Na začiatku bol Agent 777

Vareha už v čase, keď bol vo výkone trestu, uvažoval o založení strany. Vtedy ešte pod názvom Agent 777.

„Na druhej strane, iní zakladali inú stranu a oni ma pozvali s tým, že mi ponúkajú miesto v politickej strane. Tak som sa s nimi stretol, rozobrali sme situáciu a skončilo to tak, že sme spojili do jednej naše dve rozbehnuté strany a vzniklo Hnutie-Stabilita,“ osvetlil Vareha vznik politického projektu.

Vyše 3-tisíc podpisov

„Hlavná agenda je jednoduchá vec – pomôcť bežným občanom. O bežných ľudí sa dnes nikto nestará. Ja mám 40-ročné skúsenosti. Viem rozprávať o podnikaní v rokoch 90., 2000, ale aj v roku 2010. Ostatné strany, čo boli, ľavica či pravica, neriešili problémy bežného podnikateľa. V dnešnej dobe nemá význam podnikať, pretože to je samovražda,“ okomentoval dôvody založenia strany.

Vareha zároveň dodal, že jeho spoločníkom nevadí, že strávil roky vo väzení.

„Financie zatiaľ riešime každý zo svojich. Prvoradá úloha je ale teraz vyzbierať 10-tisíc podpisov. Teraz ich máme vyše 3-tisíc,“ podčiarkol.

Zemplínskeho biznismena zadržali v roku 2011 a odsúdili v roku 2014 za trestné činy skrátenia dane a poistného a neodvedenia dane a poistného. Bol odsúdený na 11-ročný trest.

Kto je Vareha a v čom „lietal“

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Minv.sk, SME Korzár, YouTube, Hnutie-Stabilita

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá