Desiatkam tisíc ľudí pristáli na účtoch peniaze za nič. Banka omylom rozposlala viac ako 100 miliónov

  • Banka Santander UK na účty 75-tisíc Britov omylom vyplatila 130 miliónov libier
  • Niektorí ľudia dostali od svojho zamestnávateľa plat dvakrát
Unsplash/Tim mossholder, Unsplash/Christopher Bill
  • Banka Santander UK na účty 75-tisíc Britov omylom vyplatila 130 miliónov libier
  • Niektorí ľudia dostali od svojho zamestnávateľa plat dvakrát

Desaťtisíce obyvateľov Veľkej Británie dostali na prvý sviatok vianočný na svoje účty prekvapujúco peniaze, ktoré pochádzali z banky Santander UK. Banka 25. decembra omylom vložila celkovo 130 miliónov libier na 75-tisíc účtov.

Zamestnanci banky, ktorá je britskou dcérou španielskeho finančného ústavu Santander, sa teraz snažia získať peniaze naspäť. Ich snahu však komplikuje to, že väčšina platieb poslaných omylom smerovala na účty v konkurenčných bankách. Informuje o tom portál bbc.com.

Niektorí „pracovali“ za dvojnásobný plat

Chyba sa stala tým, že platby z dvetisíc firiem sa duplikovali. „Je nám ľúto, že pre technické problémy sa niektoré platby našich korporátnych klientov nesprávne duplikovali,“ uviedla vo vyhlásení banka Santander UK. Dodala, že niektorí ľudia omylom dostali od svojho zamestnávateľa plat dvakrát.

Banka Santander UK konštatovala, že už začala komunikovať s konkurenčnými bankami, na ktorých účty neprávne poslané platby odišli. Ide napríklad o peňažné ústavy Barclays, HSBC, NatWest, Co-operative Bank a Virgin Money.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie