Destinácia roka 2024: Skrytá perla juhu ponúka dobrodružnú dovolenku, ktorú si pochvaľujú najnáročnejší Slováci (REPORTÁŽ)

  • Nechaj sa tento rok ohúriť Marakéšom
  • Mestom plným paliem, fontán a výborného jedla
  • Je to doslova romantická oáza pre páry hľadajúce nezabudnuteľný zážitok
cestovanie-2
unsplash, SIU
  • Nechaj sa tento rok ohúriť Marakéšom
  • Mestom plným paliem, fontán a výborného jedla
  • Je to doslova romantická oáza pre páry hľadajúce nezabudnuteľný zážitok

Marakéš, často označovaný ako perla juhu alebo Červené mesto, je vďaka svojim terakotovým múrom a budovám, jedným z najfascinujúcejších miest na svete.

Svojou jedinečnou zmesou histórie, kultúry a umenia priťahuje aj čoraz viac Slovákov, no zároveň sa tu nemusíš obávať veľkých davov turistov.

Na vlastnej koži sme okúsili, že Marakéš skutočne ponúka neopakovateľnú atmosféru, akú nenájdeš nikde inde na svete. Pozrieme sa aj na to, prečo je Marakéš považovaný za jedno z najkrajších miest na svete.

Letenky z Viedne a celoročný surfing

Zaletieť si sem môžeš priamo z Viedne. Cesta ti zaberie len 4 hodiny a cena spiatočnej letenky je aktuálne 199 eur.

Svoju dovolenku môžeš po príchode do Maroka začať napríklad aj v surf house Salas, ktorý vedie Slovák Róbert Šutek. Lekcie surfovanie sú tu k dispozícii po celý rok a záujem o ne je enormný.

Hlavná sezóna prebieha od októbra do marca, v tomto období tu zároveň organizujú aj surf kempy. Voľné termíny zverejňujú tréneri vždy 2 mesiace vopred na Instagrame tohto surf spotu. Ceny ubytovania sa začínajú už od 25 eur na jednu noc. 

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá