Developeri okolo Miroslava Výboha investujú do Londýna, v centre mesta kúpili exkluzívnu budovu

  • Investičná spoločnosť MiddleCap, ktorej partnerom je aj Miroslav Výboh kúpila luxusnú budovu v centre Londýna
BeFunky-collage (5)
MiddleCap
  • Investičná spoločnosť MiddleCap, ktorej partnerom je aj Miroslav Výboh kúpila luxusnú budovu v centre Londýna

Miroslav Výboh už neinvestuje len do realít na Slovensku. V Londýne sa mu podarilo získať obrovský kancelársky priestor hneď v najväčšom centre Londýna pri London Bridge.

Investičná spoločnosť MiddleCap tom informuje vo svojej tlačovej správe. Práve v MiddleCap je Výboh partner a svoje developerské aktivty momentálne sústreďuje do Londýna. Holding Výboha Mayfair Assets Ltd sa už v minulosti spojil MiddleCap Equity Partners, ktorá sídli v Luxemburgu.

Transacia prebehla v krátkom čase

Kúpená Budova Seal House, nachádzajúca sa na prominentnom mieste severného brehu rieky Temža prinesie do londýnskeho City vyše 13-tisíc metrov štvorcových komerčných plôch.

Pre spoločnosť MiddleCap ide v Londýne o v poradí druhý projekt. Samotný Seal House bol postavený v roku 1978 a jeho budúcu podobu navrhol ateliér Eric Parry Architects. Lokalita na južnej strane londýnskeho City ponúka panoramatické výhľady na blízke dominanty Londýna ako najvyšší mrakodrap v Európe – vežu Shard, Tower Bridge na východe či St. Paul’s Cathedral.

„Touto akvizíciou projektu, ktorý nebol aktívne na trhu, sa potvrdila vynikajúca reputácia londýnskeho MiddleCap tímu a jeho schopnosť úspešne sprocesovať a uzavrieť transakciu v extrémne krátkom čase. Projekt Seal House je idálna investícia na zúročenie našich skúseností s realizáciou projektov citlivých na architektonický detail a ich začlenenie do okolitého prostredia,“ povedal Tomáš Jurdák, partner MiddleCap Real Estate.

Cena, za ktorú bola akvizícia kúpená nie je zatiaľ známa.

zdroj: MiddleCap

Nové projekty sú na ceste

Pre každého developera je prestížou získať príležitosť podieľať sa na definovaní londýnskeho nábrežia a promenády pri Temži a zároveň vytvoriť priestory, ktoré poskytnú zázemie najvýznamnejším spoločnostiam sveta. „Uzavretie transakcie je na jednej strane výrazným prejavom dôvery a ocenením našej práce v Londýne.

Na strane druhej hovorí o zámere citlivo budovať vyvážené portfólio real estate projektov po celej Európe,“ komentoval náročný akvizičný proces jeden z partnerov MiddleCap Group, Miroslav Výboh.

MiddleCap je aktuálne v Londýne aktívny na svojom prvom real estate projekte v centrálnom Londýne na juh od Temže. Ide o administratívnu budovu Southworks kde stavebné práce začali v januári tohto roka a s ich ukončením a odovzdaním 7000m2 prenajímateľnej plochy sa počíta v decembri 2020.

Okrem poskytovania celého radu poradenských služieb pôsobí MiddleCap v oblasti fúzií a akvizícií, reštrukturalizácií a podnikového financovania. Skupina pôsobí aj ako dlhodobý investor so zameraním na trh s nehnuteľnosťami, investície do súkromného kapitálu, medzigeneračné zmeny vlastníctva a investície na kapitálovom

Zdroj: TS, MiddleCap

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech