Developerské projekty, ktoré z Bratislavy robia luxusné mesto: Slováci chcú centrum, no zároveň totálne súkromie

  • Architektúra sa dnes musí prispôsobovať životnému štýlu zaneprázdnených Slovákov, nemáme čas starať sa ešte aj o dom
  • Slováci majú priority jasné: dobrá lokalita, maximálne súkromie, priestranný interiér, prvotriedny komfort bývania
  • Čoraz populárnejší je koncept moderných mestských víl, mimoriadne obľúbenou lokalitou je Koliba
pupava2
púpava development/Visit Bratislava
  • Architektúra sa dnes musí prispôsobovať životnému štýlu zaneprázdnených Slovákov, nemáme čas starať sa ešte aj o dom
  • Slováci majú priority jasné: dobrá lokalita, maximálne súkromie, priestranný interiér, prvotriedny komfort bývania
  • Čoraz populárnejší je koncept moderných mestských víl, mimoriadne obľúbenou lokalitou je Koliba

Bývanie v bratislavskom centre je snom takmer každého majiteľa nehnuteľnosti v hlavnom meste. Živá atmosféra s historickým nádychom, minimum dopravných zápch a všetko v tesnej blízkosti domova. Koliba či Kráľovské údolie v tomto prípade patria medzi najlukratívnejšie lokality v Bratislave, aj tie však zvyčajne majú svoje nevýhody.

Súkromie je v oblasti nehnuteľností jedným z najväčších aktuálnych trendov. Práve v centrálnych oblastiach mesta je však súkromie pomerne ťažké dosiahnuť – a Bratislava je toho jasným dôkazom.

Vydláždené uličky sú neustále plné turistov a zvedavcov. Ide tak o jednu z mála nevýhod, ktoré ponúka lukratívne bývanie v bratislavskom centre. Čoraz populárnejšie sú preto vily a vilové štvrte, ukryté v slepých uličkách historického centra.

zdroj: Vila Gemini – Projekt na Bôriku je kombináciou súkromia a mestského ducha.

Problémom Bratislavy je súkromie. Dá sa vôbec vyriešiť?

Problém súkromia fascinujúco vyriešil projekt Vila Gemini v bratislavskom Kráľovskom údolí. V najužšom bratislavskom centre sa skrátka zvyčajne pokojne bývať nedá, autor projektu púpava development preto šikovne zvolil lokalitu v lesíkoch nad nábrežím za Bratislavským hradom.

K centru je to rovnako blízko, zápchy v Kráľovskom údolí prakticky neexistujú a nevšedná lokalita navyše garantuje absolútny pokoj.

V zmysle ticha a pokoja sa nesie nielen lokalita, ale aj samotný projekt, ktorý skrýva len dve vily. 4-podlažné minimalistické budovy disponujú štedrými, funkčne využitými výmerami 428 m2, ktoré doprevádza rozsiahla 487 m2 záhrada.

Práve veľká záhrada je aspekt, ktorý láka ľudí na prímestských oblastiach ako Ivanka pri Dunaji, Zálesie či Bernolákovo – Bratislavčania však týmto spôsobom prídu o kontakt s centrom a zaviažu sa k hodinovým zápcham, s ktorými musia bojovať každý deň. Projektu Vila Gemini sa to však netýka, kontakt s prírodou dosiahol developer priamo v centre mesta.

Najkrajšie výhľady v Bratislave

Funkčné členenie je logicky rozdelené na technické zázemie vily na prízemí, dennú časť vily na prvom poschodí a nočnú časť so spálňami na druhom poschodí. Skutočným klenotom vily je tretie poschodie, tvorené veľkou miestnosťou a priestrannou terasou s panoramatickým výhľadom na mesto a Dunaj.

Práve výhľady patria v Bratislave medzi najžiadanejší aspekt nového bývania – panoramatický pohľad na metropolu vždy prichádza s patričným luxusom a ešte väčším záujmom. Aj preto je Vila Gemini jedným z najprestížnejších projektov v Bratislave, ktorý sebavedomo konkuruje miliónovým penthousom v novom downtowne – na rozdiel od nich však prináša pokojnú atmosféru a hromadu zelene.

Koncept bývania, ako prezentujeme v projektoch Koliba Gardens a Vila Gemini, vznikol ako reakcia na potreby súčasných obyvateľov mesta a ich životného štýlu,“ hovorí Miloš Hačko, konateľ púpava development, s.r.o..

„Slováci si veľmi vážia svoje súkromie, chcú, aby ich rodina žila v bezpečnom prostredí a na mieste, kde je o ich súkromie postarané. Chcú kvalitu bývania, akú im vie poskytnúť bývanie v dome. No chcú luxus prvotriedneho vybavenia, veľkorysého interiéru podľa svojich predstáv a aj dych vyrážajúcich výhľadov. Pri moderných mestských vilách však nemusia robiť žiadne kompromisy.

zdroj: Koliba Gardens – Lukratívna rezidencia Koliba Gardens.

Moderné mestské vily sú symbiózou komfortu bytu a súkromia domu

Dobrým príkladom toho, čo Hačko vysvetľuje, je ambiciózny projekt Koliba Gardens. V súčasnosti, kedy má mestský človek množstvo voľnočasových aj pracovných aktivít mimo domu a domov chodí v prvom rade oddychovať, sa tomuto trendu podriaďujú aj architektúra a okolie.

Koliba je napríklad neslávne známa problematickými komunikáciami, ktoré vedú k novým developmentom. Rozbité cesty zvyčajne kľučkujú nad vlakovým depom, kde sa autá tesne vyhýbajú v prašných jamách (napríklad na Tupého ul.). Moderný človek sa týmto nechce zaoberať, Koliba Gardens preto šikovne využila inú štvrť – starú Kolibu pri Jeséniovej ulici, kde infraštruktúra dobre funguje už niekoľko rokov.

Exkluzívne rodinné vily s privátnym átriom sú trojpodlažné a usporiadanie priestorov rešpektuje logiku fungovania modernej domácnosti a vytvára štýlové a nadštandardné mestské bývanie.

Prémiový štandard Koliba Gardens si však každý nájomca môže prispôsobiť – napríklad využitím bytového architekta, ktorý v Koliba Gardens navrhne riešenia presne na mieru – tak, aby dom na sto percent vyhovoval tomu, kto v ňom býva a bol podľa jeho predstáv.

Podlažia vytvárajú funkčné zóny a tak na prvom nájdeme predovšetkým technické zázemie domu s dvojgarážou, na prízemí je veľkorysá denná časť domu so zelenou záhradou privátneho átria a na poschodí spálne. Výmera úžitkovej plochy všetkých troch podlaží spolu je 211,7 m2 – 244 m2, terasa a balkón vo výmere 36,3 m2 rozširujú obytný priestor domova o exteriér.

K jednotlivým vilám prislúchajú pozemky o výmere 257 – 366 m2 s podielom na účelovej komunikácii. Vlastné, ideálne veľké záhrady, sú vhodným miestom na rodinný relax. Samozrejmosťou pri takomto projekte je vysoký technologický štandard stavby, ktorý prekonáva už i tak prémiovú štvrť.

„Naši klienti si chcú užívať život – veľa pracujú, veľa cestujú, majú mnoho koníčkov. A nechce sa im veľmi ku všetkým povinnostiam, ktoré majú, pridávať ďalšie, ktoré so sebou prináša starostlivosť o dom so záhradou,“ uzatvára priority Slovákov Hačko.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá