Devilwork sú diabolsky dobré handmade bicykle zo Slovenska

  • Handmade in hell. Taký je slogan slovenskej firmy Devilwork, ktorá v Banskej Bystrici vyrába bicykle, ktoré fakt niečo vydržia.
dw_collage
FB Devilwork
  • Handmade in hell. Taký je slogan slovenskej firmy Devilwork, ktorá v Banskej Bystrici vyrába bicykle, ktoré fakt niečo vydržia.

Devilwork vznikol v roku 2004 ako mala garážová firma. Odvtedy vyrába bicykle pre tie najdrsnejšie disciplíny, ako je downhill, fourcross a street. Za viac ako 10 rokov výroby bikov chalani získali kopu nových poznatkov, vylepšili technológie, ale to podstatné zostalo.

foto: FB/Devilwork

Pamätáš sa na svoj prvý bike? Tá malá farebná vec bola nezničiteľná celé tvoje detstvo, ale keď sa nakoniec zlomil tvoj otec proste prišiel, zvaril ho a ty si znova jazdil akoby sa nič nestalo. Pamätáš si na tie časy, keď jazdenie bola tá jediná vec, na ktorej skutočne záleží? Nie žiadne hlavové uhly, počet čapov alebo či je bike dosť „endurospecific“. My si na to pamätáme a presne to sme mali na mysli, keď sme začali tvoriť Devilwork.” píše sa na ich stránke.

A presne o to pri jazdení predsa ide. Užiť si jazdu na bicykli, ktorý nemusí mať nejaké hi-tech vychytávky, ale funguje a vydrží, keď s ním niekde náhodou spadneš. Preto sú všetky rámy Devilwork ručne vyrábané na Slovensku z kvalitnej ocele 4120 Cr-Mo.

foto: FB/Devilwork

A nezabúda sa ani na ich poriadne testovanie. Spoločnosť má vlastný tím jazdcov, ktorí jazdia na pretekoch Slovensku, ale aj v okolitých krajinách a za svoje výsledky sa rozhodne nemusia hanbiť. Práve oni sú tí, ktorí pomáhajú pri vylepšovaní geometrie nových rámov, aby boli čo najlepšie a zároveň vydržali hocičo. To potvrzduje aj 3-ročná záruka na rámy.

Či už chceš naháňať každú sekundu na downhillovej trati alebo sa len vyblbnúť niekde na trailoch v lese alebo po meste, pre každého sa niečo nájde. Okrem výroby rámov má Devilwork aj svoj vlastný bikepark na Košútke a zvyknú organizovať rôzne campy, kde sa môžeš zlepšiť v jazdení alebo sa naučiť stavať trate.

foto: FB/Devilwork

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech