Dezinfekciu už v obchode nekúpiš. Bojuj proti vírusom a baktériám prírodou, prinášame ti konkrétne tipy zo Slovenska

  • Dezinfekčné prostriedky, ktoré z tvojho domova odstránia 99,9 % možných baktérií už v drogériách ani lekárňach niekoľko týždňov nenájdeš
  • Zabúdame však na prírodu, ktorá je mnohokrát silnejšia ako chémia
  • Na Slovensku máme výrobcov, ktorí vyrábajú čisté, kvalitné odstraňovače baktérií a vírusov pre telo a domov
natural
CHISTEE a Malinna Products
  • Dezinfekčné prostriedky, ktoré z tvojho domova odstránia 99,9 % možných baktérií už v drogériách ani lekárňach niekoľko týždňov nenájdeš
  • Zabúdame však na prírodu, ktorá je mnohokrát silnejšia ako chémia
  • Na Slovensku máme výrobcov, ktorí vyrábajú čisté, kvalitné odstraňovače baktérií a vírusov pre telo a domov

Cena ochranných pomôcok sa niekoľkonásobne zvýšila, upozornila dnes Slovenská lekárnická komora. Lekárne nemajú dostatok ochranných rúšok, respirátorov a dezinfekčných prostriedkov.

Neúmerné a neštandardné zvyšovanie zisku akýmkoľvek subjektom, ktorý má v predmete činnosti obchod s prostriedkami potrebnými na ochranu života a zdravia, v situácii pandemického ohrozenia, považujeme za hrubo neetické, nekolegiálne a hazardujúce s verejným zdravím,“ uviedol pre agentúru SITA prezident komory Ondrej Sukeľ.

Ministerstvo zdravotníctva dnes varovalo, že deťom v škôlkach nemajú učitelia umývať ruky neidentifikovateľnými čistiacimi prostriedkami, mydlami, či ich alternatívami.

Ani kozmetika ani antibiotiká

Dlho sa skúmalo, ktoré z účinných látok sú na čistenie domácnosti ale aj tela najúčinnejšie bez toho, aby akokoľvek ohrozovali ľudské zdravie. Všetci poznáme vodu, soľ, citrón či sódu bikarbónu. Neznamená to však, že teraz musíme určovať správny pomer sami.

Jednou zo slovenských firiem je MALINNA°, za ktorou stojí Dominika Doniga. Jej prírodné prípravky ti môžu nahradiť agresívne dezinfekčné gély, mydlá či telové produkty, ktoré už aj tak len veľmi ťažko zoženieš.

Funkčná imunita je najlepší liek ale aj obrana. V tomto prípade nejde len o kozmetiku. MALINNA° posilňuje organizmus a jeho schopnosti sa regenerovať. A nebudeš potrebovať ani antibiotiká.

Mikroorganizmy na ne nedokážu získať odolnosť. V prvej fáze sú mikroorganizmy poškodené pri styku s nimi priamo. Vírusy sú zničené jednoduchšie, keďže ide o jednoduchšiu formu organizmu, nesúcu informáciu DNA, ktorá je kyselina. Prípravky sa na ňu naviažu alebo ju rozpustia. Baktériám, ktoré sú komplikovanejšou formou mikroorganizmov rozpustia bunkovú stenu a priamo ich eliminujú,“ vysvetlila pre Startitup Dominika Doniga z MALINNA°.

Podľa Dominiky sa oplatí investovať do Skin toneru. Ide o širokospektrálnu dezinfekcia rúk, tváre, nosa, prípadne aj ústnej dutiny. Tento malý zázrak je vhodný na cestovanie, prípadnú denné „emergency“ dezinfekciu v práci, po športe, po nákupe v potravinách a vlastne kedykoľvek. Najväčšou výhodou prírodných produktov je to, že nemajú žiadne nežiadúce vedľajšie účinky. Nebudeš mať z nich vysušené ruky, podráždené miesta ani nepríjemnú reakciu, ktorá sa ti môže objaviť po antibakteriálnych mydlách či agresívnych géloch na báze alkoholu.

Ruky si umyte a nastriekajte Skin Tonerom. Taktiež je dobré používať ho v situáciách, kde nemáte prístup k vode. Aplikujte ho na tvár a v okolí nosa. Do nosa ho môžete buď nastriekať priamo alebo ho najprv aplikujte na vatou obalenú paličku, s ktorou vyčistíte nosné dierky. Ak nemáte inú možnosť dezinfekcie klávesnice alebo displaya mobilného telefónu, riadu, či toaletnej dosky, môžete na tento účel využiť aj Skin Toner. Aplikujte na handričku a vyčistite danú plochu,“ radí Dominika.

Skvelým produktom, ktorý posilňuje imunitu, je MALINNA Elixir Vanilla a Bitter. Je to koncentrát na prípravu nápoja na báze bylinných výluhov organických olejov, esenciálnych olejov a morskej soli. Elixír okrem toho, že detoxikuje organizmus, pomáha posilniť tvoje telo. Ak sa z tohto nápoja stane ranná rutina, o to lepšie. MALINNA° Bitter je najsilnejší bojovník proti infekciám z rady produktov.

Ako rýchlo zaberie produkt, ak je už človek nakazený neviem povedať, lebo mi nemáme lieky, len robíme organizmus silnejším voči infekciám, tak aby si s nimi ľahko imunita poradila,“ doplnila pre Startitup Dominika Doniga z MALINNA° Products s tým, že čo sa týka vonkajšieho účinku, vírus je so spomenutými produktami jednoduché zlikvidovať pomerne rýchlo.

Skvelým preventívnym opatrením je aj propolis. Neužívaj ho však v prípade, že si alergický na med. Propolis pôsobí proti baktériám, vírusom, kvasinkám a plesniam. Tlmí citlivosť na bolesť, pôsobí protizápalovo, urýchľuje hojenie rán a podporuje imunitný systém. „Posledné výskumy ukazujú aj na silné antioxidačné pôsobenie proti voľným radikálom v tele. Zaujímavé je, že na propolis nevzniká rezistencia ako na antibiotiká. Propolis je v bežnom dávkovaní prakticky netoxický, nemá nežiaduce účinky. Môže sa kombinovať s antibiotikami – zvyšuje ich účinok a znižuje prípadné nežiaduce účinky,“ píše portál mojalekáreň.sk. Ak budeš užívať propolis rozpustený vo vode trikrát denne, bude tvoja imunita v poriadku. Začať by si však mal už dnes, účinnejší je však u zdravého človeka.

Príroda a domácnosť

Na čistiace prostriedky na prírodnej báze ľudia popri klasikách typu Detoll či Sanytol ani nepomysleli. V akej miere dokáže nahradiť príroda chémiu v domácnosti? Dá sa jej dostatočne dôverovať?

Príroda dokáže napriek všetkému odstraňovať prírodné znečistenie úplne. K prírodnému znečisteniu môžeme zaradiť krv, víno, potenie, bielkoviny, ale aj vírusy či baktérie. „V bežnej domácnosti a prevádzke sa väčšina čistenia, umývania a prania týka prírodného znečistenia. Pokiaľ sa rozprávame o chemickom znečistení ako odstraňovanie farieb, lakov,….tak tam už je často potrebne použiť inú chemickú látku, ktorá tú pôvodnú rozloží,“ vysvetľuje pre Startitup Peter Faltus zo slovenskej firmy CHISTEE.

Čo sa týka mikroorganizmov ako sú vírusy alebo baktérie, niektoré prírodné látky sú podľa slov Faltusa dokonca účinnejšie než tie chemické. Problém pri niektorých chemických látkach vidí najmä v tom, že mikroorganizmy si na tieto látky po čase dokážu vytvoriť odolnosť.

Každá ďalšia generácia mikroorganizmov sa učí s prostriedkom ďalej existovať,“ dopĺňa s tým, že problém nastáva práve v nemocniciach, kde sú veľmi špecifické baktérie generáciami vycvičené na čistiace látky.

Čistiace prostriedky CHISTEE a aj mnohé prírodné čistiace prostriedky pre domácnosť majú inhibičné účinky. „To znamená, že baktérie po kontakte  s prostriedkom strácajú schopnosť rozmnožovať sa. Tým zároveň strácajú schopnosť odovzdávať si informácie o prostriedku a tak je problém s rezistenciou vyriešený,“ vysvetľuje Peter Faltus.

Levanduľa nielen na upokojenie

Niektoré prírodné látky majú výnimočné dezinfekčné, antivírové aj antibakteriálne účinky.  Patrí sem podľa odborníkov z CHISTEE napríklad borovicový olej, výťažky z ľubovníka bodkovaného, výťažky z levandule, citrón, soľ a ten zoznam by mohol pokračovať veľmi dlho. Množstvo rastlín stále nie je preskúmaných, no s tými, ktoré sú známe, dokážu baktérie efektívne odstraňovať.

Dezinfikácia zabíja. Ale aj uvoľňuje priestor pre ďalšie infekcie a práve dezinfikácia hrá veľkú rolu pri mutácii…

Gepostet von Jaroslav Stráňavský am Sonntag, 8. März 2020

Na čistenie domácnosti sú teda podľa odborníkov z fachu najlepšie práve prírodné produkty. Peter Faltus z CHISTEE odporúča čistiaci koncentrát Clinic. Ten sľubuje vyčistiť aj najodolnejšie nemocničné baktérie. Ak chceš mať zdravé a čisté ruky bez neželaných vedľajších účinkov a alergií, kúp si od nich prostriedok na umývanie rúk. Stále ich je v drogériách, ale aj na webe mnoho. Aj by si nevedel, kde CHISTEE hľadať, skús Yeme alebo dm.

Zdroje: mojalekaren.sk, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá