DHL Parcel na Slovensku definitívne končí, má miliónové straty a plánuje prepúšťať

  • DHL Parcel na Slovensku od januára končí, prepúšťanie ľudí nevylučuje
  • Zahraničné zásielky bude rozvážať rakúska spoločnosť a vnútroštátne zaniknú
  • DHL Parcel malo každý rok miliónové straty
BeFunky-collage (1)
DHL/Media
  • DHL Parcel na Slovensku od januára končí, prepúšťanie ľudí nevylučuje
  • Zahraničné zásielky bude rozvážať rakúska spoločnosť a vnútroštátne zaniknú
  • DHL Parcel malo každý rok miliónové straty

Nemecká spoločnosť DHL Parcel od januára 2020 definitívne končí a odíde zo Slovenska. Balíky tak už na Slovensku nebude rozvážať DHL. Všetky ostatné divízie DHL však na Slovensku zostávajú.

Podľa našich informácií sa centrála v Nemecku rozhodla, že zo Slovenska stiahne vnútroštátne doručovanie balíkov, ale zahraničné objednávky bude DHL stále doručovať pod menom rakúskej firmy InTime s.r.o., s ktorou DHL uzatvorila dohodu v októbri tohto roka.

„Od 1.10.2019 spoločnosť DHL zmenila partnera pre doručovanie balíkových zásielok zo zahraničia na Slovensko. Zahraničné zásielky sú na Slovensku doručované partnerskou spoločnosťou InTime s.r.o.,“ píše sa na stránkach DHL.

Miliónové straty a prepúštanie ľudí

Spoločnosť DHL Parcel sa na Slovensku ani jeden rok od začiatku svojho pôsobenia nedostala do zisku a svoju stratu často prehlbovala.

Tržby však od roku 2014 každoročne narastali. Za rok 2018 podľa Finstatu hospodárili s viac ako 14,8 milióna. Strata však bola za tento rok viac ako 3-milióny eur. S najväčšou pravdepodobnosťou teda odchod súvisí aj so stratami spoločnosti.

Podľa našich informácií DHL Parcel včera zrušilo aj svoje odberné miesto v bratislavskom obchodom centre Vivo a ponechalo si len jedno odberné miesto v Petržalke.

Spoločnosť sa však snaží svojím zamestnancom hľadať novú prácu a niektorých presunie do svojej divízie DHL Express. Spoločnosť má momentálne viac ako 150 zamestnancov.

zdroj: DHL/Media

Iným kuriérskym službám sa darí

Hlavná divízia DHL Express na Slovensku pôsobí viac ako 20 rokov. Tá sa však tiež trápi s klesajúcimi tržbami.

V roku 2014 hospodárila so sumou viac ako 121-miliónov eur a od tohto roku tržby každoročne klesajú. Za minulý rok sa vyšplhali na viac ako 75-miliónov eur, čo je v porovnaní s minulými rokom pokles o 13 percent.

„DHL pôsobí vo viac ako 220 krajinách a teritóriách na celom svete, vďaka čomu je najmedzinárodnejšou spoločnosťou na svete. S vyše 520-tisíc zamestnancami poskytujeme riešenia pre takmer nekončený počet logistických potrieb,“ pýši sa DHL na svojej stránke.

Iným súkromným kuriérskym spoločnostiam sa na Slovensku darí. DHL bolo na základe tržieb stále jednotkou. Dvojkou na slovenskom trhu je Slovak Parcel Service, s viac ako 38 miliónmi eur. Zisk SPS je však každým rokom vyšší ako jeden milión eur a za minulý rok bola spoločnosť podľa Finstatu viac ako 1,2 milióna eur. Tretím najväčším hráčom na Slovensku je domáca spoločnosť Cromwell a.s., ktorá u nás pôsobí od roku 1993. Jej tržby za minulý rok presiahli viac ako 36-miliónov eur.

Jednoznačnou jednotkou na slovenskom kuriérskom trhu je štátna Slovenská pošta, ktorá hospodárila za minulý rok s viac ako 303 miliónmi eur.

Zdroje: Finstat.sk, dhlparcel.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech