Diaľnica do Košíc bude najskôr až o 10 rokov. Minister dopravy Doležal: Som z toho zúfalý

  • Diaľnica do Košíc bude najskôr o 10 rokov
  • Optimistický odhad hovorí o roku 2029 až 2030, no vyjsť nemusí ani to. 
BeFunky-collage (58)
TASR/Jaroslav Novák, Pavol Ďurčo
  • Diaľnica do Košíc bude najskôr o 10 rokov
  • Optimistický odhad hovorí o roku 2029 až 2030, no vyjsť nemusí ani to. 

Minister dopravy Andrej Doležal hovorí, že diaľnicu do Košíc z Bratislavy počas svojho funkčného obdobia postaviť nestihne. Povedal to v rozhovore pre Hospodárske noviny. Problémom je najmä úsek Turany-Hubová.

Diaľnica spájajúca Bratislavu s Košicami už mala desať rokov stáť, no v roku 2020 nie je dokončená ani zďaleka. Minister dopravy Andrej Doležal hovorí, že tak skoro dokončená ani nebude. Jeho optimistický odhad hovorí o roku 2029 až 2030, no vyjsť nemusí ani to. 

Dodal, že existuje podozrenie, že vo viacerých úsekoch stavby D4 R7 je problém so zeminou pod samotnou diaľnicou. Na jednom úseku sa ukázalo, že sa pod stavbu navážal nebezpečný odpad. Podľa Doležala takýchto úsekov môže byť viac, NDS teda musí urobiť audit.

V roku 2007 sľuboval vtedajší premiér Robert Fico, že diaľnica bude kompletná v roku 2010. Okolo roku 2010 sa termín stále posúval kvôli finančnej kríze spred dvoch rokov. V roku 2015 zase minister financií a zároveň dopravy Ján Počiatek sľuboval plynulý prechod z Bratislavy do Košíc najskôr v roku 2020. Rovnaký sľub dával Počiatek niekoľkokrát.

Najväčšie sľuby sme si však vypočuli od vtedajšieho premiéra Vladimíra Mečiara v roku 1998. Nakoniec však postavil iba 17 kilometrov. Diaľnica je v podstave neustále vo výstavbe od 70. rokov.

Zdroj: finweb.hnonline.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech