DiCaprio bojuje za záchranu našej planéty. Zakladá novú environmentálnu organizáciu

  • Planéta je na tom kvôli klimatickým zmenám naozaj zle
  • Leonardo DiCaprio, Laurene Jobs a Brian Sheth sa púšťaju do boja za jej záchranu
TASR/Unsplash
  • Planéta je na tom kvôli klimatickým zmenám naozaj zle
  • Leonardo DiCaprio, Laurene Jobs a Brian Sheth sa púšťaju do boja za jej záchranu

Leonardo DiCaprio už dlhé roky vďaka svojej nadácií Leonadrdo DiCaprio Foundation (LDF) bojuje za záchranu našej planéty. Najnovšie spojil sily s dvojicou miliardárov. Spolu s podnikateľkou a filantropkou Laurene Powell Jobsovou a Brianom Shethom založili novú neziskovú organizáciu, ktorú nazvali Earth Alliance.

Táto spolupráca vznikla ako reakcia na rastúcu klimatickú krízu a stratu biodiverzity, ktoré ohrozujú stabilitu života na Zemi. Aliancia má spoločný záväzok, chce riešiť tieto vzájomne prepojené hrozby. Okrem iného sú podľa vyhlásenia organizácie jasnými znakmi klimatických zmien viaceré ukazovatele ako napríklad prudký nárast prírodných katastrof, zhoršená potravinová bezpečnosť pre desiatky miliónov ľudí, rýchle vyhynutie živočíšnych druhov, preľudnenie oblastí či okysličovanie oceánov.

Alianciu bude viesť novovytvorený nezávislý tím pozostávajúci zo svetovo známych vedcov, odborníkov a ochranárov prírody, ktorí budú v globálnom meradle pracovať na ochrane ekosystémov, podpore tvorby energie z obnoviteľných zdrojov a taktiež sa budu usilovať o zabezpečenie klimatickej spravodlivosti.

Som nesmierne hrdý na vplyv mojej nadácie za posledných 20 rokov, ktorá podporila takmer 200 projektov z dielne 132 rôznych organizácií v oblasti klímy, zachovania morí a pôdy či záchrany ohrozených druhov. Lauerene a Brian sú neuveriteľne ľudskí lídri, ktorí zdieľajú moju vášeň a chápu naliehavosť a rozsah výziev, ktorým stojíme v tvárou v tvár,“ vysvetľuje Leonardo DiCaprio.

Podľa slov Leonarda sa jeho nadácia LDF zlučuje a v plnej miere prechádza pod manažment riadenia a poskytovania grantov novovytvorenej organizácie Earth Alliance. LDF od svojho vzniku v roku 1998 poskytla granty v hodnote takmer 100 miliónov eur na projekty týkajúce sa všetkých 5 oceánov a 7 kontinentov. Je najvyšší čas, aby sa začalo konať skôr než sa dostaneme do bodu, kedy nebude možné nepriaznivé vplyvy spôsobené klimatickými zmenami zvrátiť.

Všetko, čo poznáme a milujeme, je ohrozené klimatickou krízou a každý z nás sa musí pýtať sám seba a aj ostatných, čo viac môžeme urobiť, aby sme zachránili našu planétu,“ povedala ku klimatickej hrozbe Laurene Powell Jobsová.

Spojením síl svetových filantropov sa zvýši ich dosah a vplyv, čo spôsobí zvýšenie povedomia o klimatických problémoch prostredníctvom zapájania sa do vzdelávacích a kultúrnych iniciatív a svoje k záchrane našej planéty povedia aj finančné dotácie a granty.

Kľúčovou bude podľa organizácie spolupráca komunít, organizácií, spoločenstiev, ako aj jednotlivcov v najviac postihnutých oblastiach. Z pozície Aliancie budú do značnej miery financované kampane, dokumentárne filmy, nezávisle správy tretích strán či verejné vystúpenia s cieľom inšpirovať a mobilizovať jednotlivcov na celom svete.

Naša planéta je v kritickom zlomovom bode a my máme príležitosť pretvoriť našu spoločnosť na udržateľnú a existujúcu v harmónií s podporou života všetkého druhu,“ približuje svoj pohľad na problematiku Brian Sheth.

Už v najbližších mesiacoch by mali byť z pozície Aliancie predstavené strategické programy, ktoré načrtnú reálne aktivity, ktorými by mala byť ako finančná podpora, tak aj práca v teréne, komunikácia či podpora vo vzťahu k lokálnym komunitám.

zdroje: ealliance.org; TS – secureservercdn.net

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech