Díleri si už v metropole východu neškrtnú. NAKA zhabala členov organizovanej skupiny

  • NAKA zadržala členov organizovanej skupiny pôsobiacej na východe Slovenska
  • Našli u nich väčšie množstvá hotovosti aj metamfetamín
policia peniaze drogy
Polícia SR
  • NAKA zadržala členov organizovanej skupiny pôsobiacej na východe Slovenska
  • Našli u nich väčšie množstvá hotovosti aj metamfetamín

Národná kriminálna agentúra si na zoznam pripísala ďalší úspech. V utorok (10.05.2022) vykonala protidrogovú akciu s krycím názvom TEČA. Zamerala sa na organizovanú skupinu pôsobiacu na území Košického a Prešovského kraja.

Cash a metamfetamín

V tlačovej správe informuje o tom, že počas akcie vykonala prehliadky viacerých priestorov a motorových vozidiel. Zadržaných bolo celkovo osem osôb, ktoré boli následne vyšetrovateľom obvinené z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s mini. Na obvinených spracoval tiež návrh na ich vzatie do väzby.

naka
zdroj: TASR/Juraj Široký

V spomínaných priestoroch NAKA našla niekoľko pozoruhodných predmetov. Zaistené bolo väčšie množstvo hotovosti, ktorá pravdepodobne pochádzala práve zo spomínanej kriminálnej aktivity. Spolu s nimi zhabali aj rôzne dátové nosiče, mobilné telefóny a dokonca aj veľké množstvo bielej kryštalickej látky.

Znalec kriminalistického a expertízneho ústavu Košice z odboru chémie predbežným skúmaním zistil, že ide o metamfetamín, ktorý je na území Slovenskej republiky na zozname zakázaných látok.

Orgány činné v trestnom konaní stále pokračujú v procesných úkonoch, čo im znemožňuje poskytnúť detailnejšie informácie.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá