Disney pracuje na živom remaku legendárnej rozprávky Hercules z roku 1997

  • Walt Disney Studios po úspešnom Levom kráľovi a Knihe džunglí našlo ďalší animovaný film, ktorého čaká živý remake
  • Tým bude populárna rozprávka Hercules z roku 1997
Disney pracuje na živom remaku rozprávky Hercules
Twitter/ IGN, Foto: Walt Disney
  • Walt Disney Studios po úspešnom Levom kráľovi a Knihe džunglí našlo ďalší animovaný film, ktorého čaká živý remake
  • Tým bude populárna rozprávka Hercules z roku 1997

Spraviť živý remake z klasických animovaných rozprávok je trefa do čierneho od štúdia Walt Disney. Potvrdili to filmové remaky, ako Leví Kráľ či Kniha Džunglí, na ktoré sa prišlo do kina pozrieť obrovské množstvo ľudí. 

Ukázali to aj tržby jednotlivých filmov, kde v prípade najnovšieho Levieho Kráľa sa zárobky vyšplhali až na úroveň 1,6 miliardy dolárov. Walt Disney Studios si uvedomilo, že v tomto smere sa skrýva veľký potenciál a preto sa rozhodlo prísť s ďalším živým remakom klasickej animovanej rozprávky. 

Tentokrát by malo ísť o remake animovaného príbehu Herculesa z roku 1997. Informoval o tom portál TheDisinsider

Pôvodný Hercules

Je filmom o Herculesovi, synovi bohov, ktorého boh podsvetia Hádes uniesol ako dieťa a prinútil ho žiť medzi obyčajnými smrteľníkmi. Keď Hercules dospeje a dozvie sa, že je synom samotného Dia, rozhodne sa vrátiť na Olymp. Počas tejto cesty však musí preukázať svoj charakter a tak otca presvedčiť,  že na Olymp vôbec patrí. 

Za filmom budú stáť skúsení tvorcovia

Produkcie nového Herculesa sa pravdepodobne chopí dvojica Jeffery Silver a Karen Gilchrist, ktorá stojí aj za úspešným Levím Kráľom. Na režisérsku stoličku by mohol podľa viacerých informácií zasadnúť známy Jon Favreau, ktorý režíroval aj predchádzajúce dva filmové remaky od Disney. 

Špekuluje sa však aj ohľadom bratov Russovcov, ktorí sú filmovým fanúšikom známi najmä ako režiséri klasických Marveloviek a filmu s najväčšími tržbami v histórii, Avengers: Endgame. 

Posledným menom, o ktorom sa šušká na post režiséra nového Herculesa, je Gore Verbinski, ktorý režíroval prvé tri diely úspešnej ságy Pirátov z Karibiku. 

Herecké obsadenie známe nie je 

Súčasťou filmu má byť aj originálny soundtrack z pôvodného animovaného Herculesa, ktorý má na svedomí skladateľ Alan Menken a textár David Zippel. Podľa najnovších informácií by sa však vo filme okrem pôvodného obľúbeného soundtracku mali objaviť aj nové skladby.  

Herecké obsadenie nepoznáme. Fanúšikovia však volajú po obsadení Ariany Grande do roli Meg. Stalo sa to najmä po tom, čo Ariana Grande odspievala ‚I Won’t Say I’m In Love‘ v relácii The Disney Family Singalong. 

Zdroje: TheInsider, DailyMail

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech