Djokovič sa turnaja Australian Open nezúčastní, musí do pár hodín opustiť krajinu

  • Osud tenisovej jednotky je známy
  • Tohtoročného Australian Open sa nezúčastní
djokovič
TASR/Pavel Neubauer
  • Osud tenisovej jednotky je známy
  • Tohtoročného Australian Open sa nezúčastní

O osude tenistu Novaka Djokoviča sa diskutovalo niekoľko dní. Napriek tomu, že dostal výnimku, turnaja sa nezúčastní. Informuje o tom portál Sydney Morning Herald po tom, čo bol tenista dlhé hodiny držaný na letisku. Vzali mu aj mobil.

Krajinu musí opustiť do niekoľkých hodín. Dva zdroje potvrdili, že právnici Djokoviča riešia situáciu a snažia sa ju zvrátiť v tenistov prospech.

Zatiaľ nie je známe, či tenista naozaj krajinu opustí, alebo bude umiestnený do vládneho ubytovania, kde bude čakať na to, čo vyriešia jeho právnici. Taktiež môže byť umiestnený do štátnej hotelovej karantény.

Výnimka vďaka celiakii

Dôvodom výnimky, ktorú Djokovič dostal, mala byť údajne celiakia. Potvrdili to viaceré srbské médiá. Celiakiou tenista trpí už niekoľko rokov a musel pre to kompletne zmeniť jedálny lístok a prispôsobiť životosprávu. Informuje o tom agentúra SITA.

„Novak trpí vzácnou chorobou, preto nemohol byť zaočkovaný,“ objavilo sa na titulke srbského denníka Kurir. „Celiakia mu takmer zničila kariéru. Ide o chorobu, keď telo neznáša lepok, ktorý sa nachádza v múke a jedlách z múky. Novak na to prišiel relatívne včas, zmenil stravovanie a stal sa najlepším tenistom na svete. Vo svojom vysvetlení pred zdravotnou komisiou uviedol, že očkovanie proti COVID-19 by mu mohlo spôsobiť zdravotné komplikácie,“ píšu Srbi. 

Djokovič spoločne so Švajčiarom Rogerom Federerom a Španielom Rafaelom Nadalom vlastnia po 20 singlových grandslamových titulov, čo je historické maximum v mužskom tenise.

Ak by sa zverencovi Gorana Ivaniševiča a Mariána Vajdu podarilo obhájiť titul v Melbourne Parku, ziskom 21. titulu z „veľkej štvorky“ by sa stal najúspešnejším tenistom histórie.

Podľa mnohých odborníkov je ním už teraz, zatiaľ mu však chýba definitívne potvrdenie v podobe grandslamového titulu navyše v porovnaní s jeho najväčšími rivalmi.

Zdroje: Sydney Morning Herald, SITA, Kurir

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie