Dnes otvorili najkrajšiu stanicu Slovenska, ktorá pripomína skôr letiskový terminál

  • Stanica, v ktorej sa nebojíš sadnúť si na lavičku? Slovensko jednu takú konečne dostalo.
sta
afcebook.com/terminalBB
  • Stanica, v ktorej sa nebojíš sadnúť si na lavičku? Slovensko jednu takú konečne dostalo.

Pre Banskú Bystricu bol dnešok veľmi významným dňom. Predsa len, po 10-tich rokoch čakania sa obyvatelia tohto mesta dočkali nadčasovej autobusovej stanice, ktorá sa stala najmodernejšou na Slovensku.

Zobraziť celú galériu (24)
zdroj: TASR/Branislav Račko

Autobusová stanica spojená s nákupným centrom Terminal sa rozprestiera na 11-tisíc metroch štvorcových. Turisti či domáci sa tu pri čakaní na svoj spoj určite nudiť nebudú. Ľudia tu nájdu hneď 40 rôznych prevádzok, od obchodov, cez služby, až po gastro zónu, ktorú nevypĺňajú len fornety a hod-dogy.

Nová Autobusová stanica už na prvý pohľad pripomína skôr letiskový terminál než stanicu. Bratislava tak môže oddnes Bystričanom len ticho závidieť.

Pri tvojej najbližšej návšteve banskobystrickej stanice tu natrafíš na 19 nástupíšť medzimestských a diaľkových liniek, ako aj ďalšie výstupné zastávky či zastávka pre mestskú hromadnú dopravu. Všetky bezbariérové a vybavené moderným informačným systémom. Lavičky na zastávkach obsahujú elektrické zásuvky či možnosť nabíjania mobilných zariadení prostredníctvom USB.

Veríme, že v budúcnosti pribudne viac takýchto reprezentatívnych staníc a že sa k takémuto stavu niekedy priblíži aj tá bratislavská.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech