Dnes sme mali mať vrchol nákazy a 43 obetí za deň. Predpoveď vývoja koronavírusu na Slovensku sa nepotvrdila

  • Vrchol nákazy s počtom 43 za deň mal byť dnes
  • Na Slovensku sa vyliečilo už 268 pacientov, 14 ľudí nákaze podľahlo
skumavka covid
covid19.healthdata.org, TASR/Salvatore Di Nolfi/Keystone via AP,
  • Vrchol nákazy s počtom 43 za deň mal byť dnes
  • Na Slovensku sa vyliečilo už 268 pacientov, 14 ľudí nákaze podľahlo

Úrady v utorok oznámili, že sme už zaznamenali celkovo 1 199 prípadov koronavírusu na Slovensku, pribudlo teda 26 pozitívnych ľudí. Vyliečilo sa už 268 pacientov, 14 ľudí nákaze podľahlo.

Hospitalizovaných je celkovo na Slovensku 207 pacientov, u 82 bolo ochorenie COVID-19 potvrdené, u 125 sa čaká na výsledky testov. Na JIS je sedem pacientov, jeden na umelej pľúcnej ventilácii.

Je to značne menej, ako predpovedali dáta nezávislého výskumného centra IHME (Institute for Health Metrics and Evaluation) Washingtonskej univerzity.

Podľa grafu sme mali vrchol dosiahnuť práve dnes. Včera malo podľa ich predikcie podľahnúť chorobe 37 ľudí. Realita však je značne odlišná. Podľa grafu mal počet obetí postupne klesať a 27. apríla sa mal vrátiť na nulu.

Krajiny postupne začínajú uvoľňovať opatrenia a tak chcú pomaly naštartovať ekonomiku. Týka sa to aj Slovenska, už od zajtra by sme mali pocítiť menšie zmeny. Taliansko, najviac zasiahnutá krajina v Európe, rovnako plánuje s uvoľňovaním, ale až od 4. mája.

Musíme konať na základe národného plánu (opätovného otvorenia), ktorý však zohľadňuje územné osobitosti,“ napísal taliansky prezident Giuseppe Conte v príspevku na Facebooku.

Celosvetovo štáty už zaznamenali vyše 2 500 000 prípadov nákazy, zomrelo vyše 171 700 ľudí. Vyliečilo sa už takmer 660 000 pacientov.

Zdroj: covid19.healthdata.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech