Dnes sú v Bratislave Vegánske hody. Najedz sa, nauč sa variť zdravo a vyrob si vlastnú kozmetiku

  • 11. ročník populárneho festivalu pre vegánov ale aj nevegánov otvorí svoje brány už dnes o 10.00
  • Vegánske hody môžeš navštíviť v bratislavskej Starej tržnici počas celého dňa až do 22.00
  • Okrem skvelého jedla a pitia ťa čaká aj kopec prednášok a workshopov. Dnes má pršať, tak sa zastav
veganske hody
unsplash, TASR
  • 11. ročník populárneho festivalu pre vegánov ale aj nevegánov otvorí svoje brány už dnes o 10.00
  • Vegánske hody môžeš navštíviť v bratislavskej Starej tržnici počas celého dňa až do 22.00
  • Okrem skvelého jedla a pitia ťa čaká aj kopec prednášok a workshopov. Dnes má pršať, tak sa zastav

Kto nebol na Vegánskych hodoch, akoby v Bratislave neexistoval. Sú tak populárne, že sa koná už ich 11. ročník. V krásnom priestore Starej tržnice sa stretnú priaznivci zdravého životného štýlu, rastlinnej stravy a ekologického presvedčenia.

Dnes už Vegánske hody nie sú len o verbovaní ľudí k životnej zmene. Ide skôr o gurmánske zážitky pre každého jedného návštevníka. A skvelé je to, že pochutnať si môžeš bez výčitiek. To znamená, že neohrozíš telo ani planétu.

Skvelé jedlo plus zážitok navyše

V Bratislave to celé začalo a aj začína. Potom sa Hody presúvajú na stredné Slovensko a svoju púť zakončia v Košiciach. Túto jeseň nájdeš v Starej tržnici oveľa viac predajcov, ako si zvyknutý.

Vegánstvo okrem iného prispieva aj k zero-waste životu. Práve preto sa okrem zdravej stravy môžeš venovať aj zdravšiemu životnému štýlu a vypočuť si rôzne prednášky. A to už od 11.00. Okrem toho sa naučíš pripravovať vegánsku stravu spolu s renomovanými kuchármi.

View this post on Instagram

ZMENA V PROGRAME! V Alpro kuchárskej show sa namiesto Alžbety Jánošíkovej predstaví Barbora z @rebarboraveganblog :) "Za značkou ReBarbora stojí blogerka / vegánka Barbora Drahovská. V roku 2011 spoluzaložila jeden z prvých foodblogov na Slovensku BiteMe. Je spoluautorkou knihy Zdravé raňajky, ktorá je plná bruchu a oku lahodiacich vegánskych a vegetariánskych receptov. Vegánkou je síce iba necelá dva roky, ale zato sa tomuto životnému štýlu odovzdala naplno a so srdcom. Od septembra tohto roku rozvíja platformu vegánstva aj v projekte Šuhajíci pri Panvici, ktorý má pod palcom televízny a rozhlasový moderátor Milan „Junior“ Zimnýkoval spolu s renomovanými šéfkuchármi. Barbora sa okrem blogu a vyvíjaniu receptov venuje aj kurzom, kde ľudí vzdeláva v oblasti stravovania a hlavne im odovzdáva inšpirácie pre pestrý, vyvážený a chutný vegánsky jedálniček. Je maminou rok a pol mladej Sophie, takže jej blog slúži aj ako inšpirácia mamám a tatinom. Na vegánskych hodoch si môžete prísť pochutnať na jej karfiolovom humuse s kukuričným chipsom, cestovinách so šampiónmi, tempehom a sušenými paradajkami v krémovej omáčke s vegánskym parmezánom a domácich slivkových guliach s čokoládovom polevou a lyofilizovanými malinami." #vhba19 #veganskehodybratislava2019 #veganskehody #alpro #rebarboraveganblog #jemprelepsisvet #hummus #pasta #plumballs #buducnostjeveganska #staratrznica #bratislava

A post shared by Vegánske hody Slovensko (@veganskehody.sk) on

Ďalej si môžeš vyskúšať ako sa vyrába ekologická drogéria na workshope vedenom Agátou Hrušovou. Tá ti prezradí tipy a triky, ako si bežne dostupných surovín, napríklad aj takých, ktoré máš úplne bežne doma, pripravíš veľmi efektívne, vysoko účinné a k životnému prostredie absolútne šetrné čistiace prostriedky.

View this post on Instagram

Z Českej republiky k nám s workshopom výroby domácej drogérie zavíta Agáta Hrůšová z @kosmetikahrou! 🧪😊🧼 Ekologická domácnosť sa neobíde bez prírodnej drogérie. Jej výroba je pritom ľahká a zábavná. Domáca drogéria predstavuje dobrú alternatívu kupovaných eko-prostriedkov a pomáha ku znižovaniu plastových obalov. Na workshope si predstavíme základné ingrediencie, ktoré sú bežne dostupné, lacné a dobre odbúrateľné v prírode. Naučíme sa ako si poradiť s upchaným odpadom, leštením kohútikov a s praním prádla. Kosmetika hrou je tím dievčat, ktoré tvoria workshopy, obchod, eshop a hlavne web plný receptov na prírodnú kozmetiku, bylinné lieky a ekologickú domácnosť. Máme rady jednoduchosť, kvalitné suroviny a aromaterapiu. O kurzy sa prevážne stará Judita a Agi. S Agi sa stretnete na Vegánskych hodoch v Bratislave. Judita sa venuje aromaterapii a herbalizmu a Agi je odborníčka na domácu drogériu a šľahané maslá. Tešíme se na teba Bratislava! 🙂 #vhba19 #veganskehodybratislava2019 #veganskehody #ekologickadomacnost #drogeria #kosmetikahrou #akocistit #workshop #staratrznica #bratislava

A post shared by Vegánske hody Slovensko (@veganskehody.sk) on

 

Predajcovia – to nie sú stále len stánky s jedlom. Na vegánskych hodoch si prídu na svoje aj nadšenci bio-kozmetiky, dekoratívnych predmetov, doplnkov do kuchyne a dokonca oblečenia z férových zdrojov. Organizátori si dávajú záležať na tom, aby boli výrobky slovenského pôvodu a aby sa na Hodoch odprezentovalo to najlepšie, čo hlavné mesto a naša krajina ponúka. Malé známe kaviarničky ako Pán Králiček, prevádzky ako Balans bistro, sladká Buchtáren, Mandlove srdco, milovaná gyoza z Foodstocku a iné skvelé veci. Každý si tu jednoducho príde na svoje.

Zdroj: veganskehody.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech