Dnes v noci sa odovzdávajú ceny Emmy. Stojí za nimi biznis za niekoľko miliónov

  • Televízie a streamovacie služby dnes s napätím očakávajú, kto si z večerného ceremoniálu domov odnesie sošku Emmy
  • Vypátrali sme niekoľko zaujímavostí, o ktorých si možno ani netušil
37926110_10155721943353193_9161034718311874560_o
Emmys/Television Academy/Facebook
  • Televízie a streamovacie služby dnes s napätím očakávajú, kto si z večerného ceremoniálu domov odnesie sošku Emmy
  • Vypátrali sme niekoľko zaujímavostí, o ktorých si možno ani netušil

Vo svete kultúry existuje štvorica cien, o ktoré sa bije celý každý, kto aspoň trošku pričuchol k umeleckej brandži. Je to samozrejme Oscar, ktorý je najväčším ocenením v oblasti filmového priemyslu, divadelná scéna má svoje Tony Awards, hudba Grammy, no a televízia Emmy. Práve posledné ocenenia nájdu svojich držiteľov už dnes večer. Zozbierali sme pre teba pár zaujímavostí, ktoré si možno netušil.

via GIPHY

Cenu Emmy si musí výherca kúpiť…

…v prípade, že si ju chce zobrať domov. Socha okrídlenej ženy je prevažne vyrobená z ľahko dostupných kovov a nakoniec pozlátená. Jej výrobná hodnota je približne 800 dolárov a pravdepodobne za túto sumu si ju výherca môže aj kúpiť. Podľa moneynation.com by socha z pravého zlata v prípade Emmy mala hodnotu viac ako 140-tisíc dolárov (Oscar dokonca o niečo viac).

Nič nevyhrajú a ešte musia platiť

Herci sa v čarovný galavečer postavia pred publikum, zažiaria a preberú cenu, no priama odmena v podobe „prize money“ ich nečaká. Práve naopak. Podľa Business Insider streamovacie služby a televízie ročne okrem výplatných pások svojim hviezdam, platia desiatky miliónov za promo, aby sa k svojim vysnívaným cenám dopracovali. HBO priznáva, že získanie Emmy je jedným z najdôležitejších biznis stratégií spoločnosti.

Len tak pre zaujímavosť, zatiaľ čo Netflix investoval v roku 2017 do vlastnej produkcie približne 12 – 13 miliárd dolárov, HBO „len“ 2,5 miliardy.

via GIPHY

Herci si prilepšia

Hoci samotná výhra so sebou neprináša priamu peňažnú odmenu, podľa moneynation.com je odhadované, že hviezdy si dokážu po výhre ročne prilepšiť v priemere o 180 000 dolárov. Web ale o tzv. „Emmy bump“ hovorí ako o niečom nedokázateľnom. Porovnal päticu príjmov ocenených hercov a je z nich jasné, že zvýšenie príjmu herca je individuálne.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: moneynation.com

Ak ťa zaujíma, či si ocenenie odnesie tento rok tvoj obľúbený televízny seriál, pripomíname, že už 70. ročník galavečera Emmy začína u nás o 2:00 nad ránom a tento rok ním bude sprevádzať dvojica komikov, Colin Jost a Michael Che.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK