Do adrenalínového športu sa zbláznil. Jeho paramotory sú dnes celosvetovo žiadané: SCOUT je Ferrari vo svojej lige (ROZHOVOR)

  • SCOUT paramotory pochádzajúce zo Slovenska sú výnimočné skvelými letovými vlastnosťami
  • Ich výrobcovia ti okrem produktu ponúkajú aj všetky informácie potrebné na to, aby si konečne zrealizoval svoje sny
  • SCOUT paramotory pochádzajúce zo Slovenska sú výnimočné skvelými letovými vlastnosťami
  • Ich výrobcovia ti okrem produktu ponúkajú aj všetky informácie potrebné na to, aby si konečne zrealizoval svoje sny

Nezáleží na tom, či sa paramotoringu aktívne venuješ alebo je stále iba v tvojich snoch. Vďaka jedinečným slovenským SCOUT paramotorom môžeš k tomuto športu pričuchnúť skutočne bezpečne. Ich tvorcom je Miroslav Švec, skvelý slovenský paramotorista, ktorý sa rozhodol pretaviť svoju vášeň do úspešného biznis modelu.

Chuť lietať po celom svete ho ani po rokoch neprechádza, je to vraj bezpečnejšie, ako jazda na motorke a skúsiť to môže skutočne každý.

Ako dlho už lietaš a čo bol štartovací bod, kedy si si povedal, že sa paramotoringu chceš venovať naplno?

Lietam 10 rokov. Dobrodružné lietanie prišlo asi krízou stredného veku. Mal som pocit, že nechcem lietať len okolo Komárna a miest, ktoré poznám.

Asi pred siedmimi rokmi som si priviazal spacák na paramotor, odletel som jedným smerom a vrátil som sa o šesť dní z druhého smeru. Obletel som celé Slovensko. To bolo prvýkrát také dobrodružné lietanie. Pristáť pri benzínke, natankovať, dostať sa na lúku a letieť ďalej.

Druhé dobrodružstvo bolo, keď som sa zúčastnil súťaže Icarus Trophy v Amerike, bolo to celkom jednoduché, štart bol v Montane pri kanadských hraniciach, cieľ v Las Vegas a šlo len o to, kto tam doletí ako prvý. Celý event sa konal bez pozemnej podpory, čiže som si musel presne naplánovať, kadiaľ budem letieť, kde budem tankovať a spať. Cesta mi trvala osem dní. Vyslovene sme sa vyhýbali búrkam, prešli sme 1 900 kilometrov.

Šlo ti niekedy o život?

Áno, mal som jednu nehodu, pád, ktorý bol, našťastie, bez následkov. Celé to dobre dopadlo. Okrem toho som sa dostal do niekoľkých kritických situácií, ktoré som si zapríčinil vlastnými rozhodnutiami, dnes by som sa už zachoval inak.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: SCOUT paramotor

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech