Do Bratislavy dnes zavíta africký streetfood. Bude plný exotického ovocia najvyššej kvality

  • V našom hlavnom meste sa opäť uskutočnia Africké trhy
  • Česko-ugandský projekt Virunga touto akciou podporí lokálnych farmárov z málo rozvinutých častí Afriky
  • Okrem tradičného trhu zažiješ aj streetfood, na ktorom môžeš ochutnať napríklad aj čerstvo vylisovanú šťavu z cukrovej trstiny
dapp
unsplash.com
  • V našom hlavnom meste sa opäť uskutočnia Africké trhy
  • Česko-ugandský projekt Virunga touto akciou podporí lokálnych farmárov z málo rozvinutých častí Afriky
  • Okrem tradičného trhu zažiješ aj streetfood, na ktorom môžeš ochutnať napríklad aj čerstvo vylisovanú šťavu z cukrovej trstiny

Ak miluješ exotiku, rád spoznávaš nové a nepoznané veci, potom si určite prídeš na svoje počas afrických trhov v bratislavskej Refinery Gallery. V nedeľu ťa tu bude od 10:00 do 17:00 čakať nielen zdravé ovocie, ale aj kvalitná čokoláda či poctivá káva, ktorej vôňa sa bude vznášať po okolí počas celých trhov.

Naší další indonéskou novinkou je ovoce s hvězdičkou z jadýrek uprostřed. Jmenuje se star apple, ale možná jste o něm…

Gepostet von Virunga.cz am Freitag, 4. Oktober 2019

Africké trhy na Slovensko prináša tím rodinnej firmy Viruga. Práve oni v Ugande a Tanzánii, kde majú časť svojej rodiny, vyberajú tie najlepšie poľnohospodárske produkty.

Originálna akcia vytiahne tie najväčšie ovocné zbrane. Ananás, avokádo alebo mango nájdeš aj v supermarkete, no ich kvalita sa nie vždy rovná cene. Africký trh ti, ale ponúkne to najkvalitnejšie ovocie, vypestované bez postrekov. Chýbať nebude ani legendárny jackfruit a najfarebnejší dragonfruit. Ochutnať ho budeš môcť od drobných farmárov z Afriky a Ázie.

Malé baby banánky rostou v trsech po 15 až 20 🍌. A protože až nápadně připomínají jemnou dívčí dlaň, někdy se jim přezdívá i lady fingers. 😊 #virungacz #feelexotic #banany

Gepostet von Virunga.cz am Dienstag, 18. Juni 2019

„Naše produkty nie sú na prvý pohľad dokonalé ako tie zo supermarketov. O to viac sú ale autentické, voňavé a chuťovo neprekonateľné. Vlastnoručne ich pre vás vyberáme a za ich kvalitu môžeme dať ruky do ohňa,“ píše tím spoločnosti Viruga – česko-ugandského food projektu na oficiálnom webe.

Gepostet von Virunga.cz am Dienstag, 27. Februar 2018

Atmosféru trhu doplní street food, nie však ten tradičný, na aký si zvyknutý. Z ponúkaného menu budeš môcť ochutnať grilované banány, ananásy či vylisovanú šťavu z cukrovej trstiny, čerstvé kakaové bôby, oriešky a špeciálna čokoláda.

Gepostet von Virunga.cz am Dienstag, 18. Dezember 2018

Veľkým lákadlom bude aj voňavé korenie zo Zanzibaru. Ak už máš na túto nedeľu nejaké plány, tak ich zruš a spestri si jeseň príjemnou exotickou atmosférou. Navyše, vstupné je počas celých trhov zadarmo. Kúpou produktov na Afrických trhoch  navyše podporíš, tých, ktorí si to najviac zaslúžia.

Pražáci! Stavte se u nás na adrese Hloubětínská 1/38 a vyberte si zralé ovoce za akční ceny! Ovoce jsme dovezli čerstvé…

Gepostet von Virunga.cz am Montag, 3. Juni 2019

 

„Z našich Afrických trhov si však neodnesieš len skvelé lahôdky, ale aj dobrý pocit. Podporujeme totiž drobných farmárov a malé komunity v menej rozvinutých oblastiach Ugandy. Produkty od nich vykupujeme za férové ceny a pomáhame im tak k lepšiemu živobytie a k ochrane miestnej prírody,“ hovorí tím spoločnosti Viruga, ktorá nesie meno jedného z afrických národných parkov na rozhraní Ugandy, Rwandy a Konga.

 

zdroj: africketrhy.cz , virunga.cz 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech