Do Bratislavy prichádzajú svetové značky, ktoré Slováci milujú. Aké to budú a kde ich nájdeš?

  • Stanica NIVY plánuje svoje otvorenie už budúci rok, ponúkne ti stanicu letiskového typu
  • Do jej priestorov mieria odevné, ale aj gastro značka, ktorú Slováci poznajú najmä zo zahraničia
  • Zistili sme, ktoré to sú
new shops
Ilustračný obrázok (wikimedia.org)
  • Stanica NIVY plánuje svoje otvorenie už budúci rok, ponúkne ti stanicu letiskového typu
  • Do jej priestorov mieria odevné, ale aj gastro značka, ktorú Slováci poznajú najmä zo zahraničia
  • Zistili sme, ktoré to sú

Keď sme si konečne vybojovali Starbucks či Costa Coffee, legendárny švédsky COS či známy Douglas, chceme viac. Preto dáva spoločnosť HB Reavis a spolu s ňou aj nová stanica NIVY priestor tým, ktorí u nás ešte chýbajú. Budúci rok k nám zavíta Zara Home, obľúbené Oysho, ale aj nemecký koncept talianskych reštaurácií Vapiano.

Všetko na jednom mieste

Stanica NIVY je multifunkčný projekt. Preto bude mať konečne vstupná brána do nášho hlavného mesta európsku úroveň. Presne tak, ako to býva vo veľkých, nech už aj stredoeurópskych, metropolách. Obľúbené odevné značky firmy Inditex sa združia práve tu a ty sa už čoskoro môžeš tešiť na Oysho, Zara Home či Massimo Dutti, ale aj staré známe evergreeny v podaní Pull&Bear, Bershka či Stradivarius. To všetko bude hostiť nákupný komplex novej autobusovej stanice v centre Bratislavy. Znie to neuveriteľne, ale je to tak.

Ďalšiu novinkou bude reštauračný koncept, ktorý je síce nemecký, no ponúka skvelé talianske jedlo. Vapiano, ktoré boduje a získava si čím ďalej tým viac obľúbencov v každom väčšom stredoeurópskom meste, sa konečne dostane aj do Bratislavy. Bude sa rozprestierať na ploche 600 metrov štvorcových, čo znamená dokonalý pôžitok z jedla na veľkej reštauračnej ploche a teda žiadne poddimenzované bistro s výdajným okienkom.

Len pre ozrejmenie – Vapiano si vyrába vlastné cestoviny, ktoré ti kuchár pripraví priamo pred očami. Na stole ťa potom čakajú čerstvé bylinky, oleje, koreniny a vlastne všetko, čo k svojmu dokonalému jedlu potrebuješ.

Koncept vznikol v roku 2002 v nemeckom Hamburgu a z roka na rok sa reštauračná sieť rozširuje. Jedlá sú jednoduché, stolovanie je nenáročné a atmosféra je napodiv absolútne autentická.

Zaujímavosťou je cash-less spôsob platby a samoobsluha, ktorá funguje na princípe kariet, ktoré vymieňaš za jedlo.

O vyjadrenie k otvoreniu prvého slovenského Vapiana sme sa pýtali spoločnosti Bencik Culinary Group, ktorá je od roku 2015 držiteľom licencie pre Česko a Slovensko. Článok budeme o odpovede aktualizovať.

7000 metrov štvorcových a sedem značiek

Stanica Nivy prinesie Bratislave reprezentatívnu vstupnú bránu do mesta vo forme modernej autobusovej stanice. Projekt sa vďaka svojim funkciám stane srdcom novovznikajúcej zóny Nové Nivy. Návštevníci sa môžu tešiť na destináciu, ktorá posunie zážitok z cestovania, nakupovania, či trávenia voľného času na nový level. Dôkazom atraktivity celej zóny je aj rozhodnutie Inditexu, jedného z najznámejších retailových reťazcov na svete, vstúpiť práve do nášho projektu. Inditex prinesie svoje najširšie portfólio značiek na Slovensku, vrátane dvoch nových, ktoré doposiaľ trhu chýbali, celkovo zaberie 10 % predajnej plochy Stanice Nivy,“ uviedol CEO spoločnosti HB Reavis Slovakia René Popík.

Terminál letiskového typu ti poskytne 250 značiek, medzi nimi aj pár nových. Španielska Zara Home prinesie netradičné bytové doplnky a ty si ich budeš môcť pozrieť konečne aj v kamennej predajni. Okrem toho sa realitou stane aj dlhoočakávaný a dlho avizovaný príchod španielskej značky Oysho, ktorá ponúka dámske spodné prádlo, športové oblečenie, plavky a domáce oblečenie.

 

Zdroje: HB, Reavis

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech