Do Bratislavy sa po mesiacoch vracajú zdieľané kolobežky, 10 minút stojí 2 eurá. Pravidelne ich budú dezinfikovať

  • 15 centov jedna minúta, môžeš si kolobežku zobrať aj na celý deň
  • V meste nájdeš až 200 kusov
bolt kolobežka
Bolt
  • 15 centov jedna minúta, môžeš si kolobežku zobrať aj na celý deň
  • V meste nájdeš až 200 kusov

V Bratislave už bol pokus o zavedenie zdieľaných kolobežiek. Mnohé z nich poškodili vandali a firma ich z obehu stiahla. S príľubom, že by sa mohla v budúcnosti vrátiť. Zatiaľ sme sa však nedočkali.

Nahradila ju ale spoločnosť Bolt a v Bratislave spúšťa svoju vlastnú službu s kolobežkami. Chce tak pomôcť ľuďom pri pohybe v meste počas obmedzení.

„Odporúčame všetkým, aby sa riadili doporučeniami vlády a zdravotníckych orgánov a obmedzili pohyb na verejnosti počas epidémie. Chápeme však, že niektorí ľudia, najmä zamestnanci pracujúci v prvej línii, sa musia nevyhnutne niekde presúvať,“ povedal Roman Sysel, regionálny manažér Bolt pre strednú Európu.

15 centov jedna minúta

„Sme preto presvedčení, že používanie kolobežiek môže byť pre ľudí, ktorí potrebujú cestovať do práce, bezpečným a spoľahlivým spôsobom, ako sa v tomto období pohybovať po meste,“ dodal. Kolobežky budú pravidelne dezinfikovať. Ako často, to však Bolt neuvádza. Spoločnosť sme kontaktovali a čakáme na odpoveď.

Užívatelia, ktorí už majú stiahnutú aplikáciu Bolt, uvidia po aktualizácii vo svojej aplikácii ikonu kolobežky. Kliknutím na ňu sa dostanú do rozhrania na zapožičanie kolobežiek. Aplikácia je dostupná na Google Play aj Apple Store.

kampan zadarmo od startitup

Odomknutie kolobežky bude stáť 50 centov a za každú minútu strávenú na kolobežke zaplatí jazdec 15 centov. Za desať minút jazdy tak zaplatíš 2 eurá. Pri použití kolobežky počas celého dňa  nebude cena nikdy vyššia ako 15 eur. 

Až 200 kolobežiek

Elektrické kolobežky budú rozmiestnené v centre Bratislavy, v blízkosti prestupných staníc MHD a na ďalších frekventovaných miestach. Nájdeš ich napríklad pri Starej tržnici, na Trnavskom mýte či Šafárikovom námestí.

Kolobežku môžeš nechať v meste v oblastiach vyznačených na mape v aplikácii. Pokiaľ necháš koloběžku mimo vyznačenej oblasti, dostaneš  pokutu vo výške 30 eur. V hlavnom meste by si mal vedieť nájsť až 200 kolobežiek.

„Na zákazku vyrobený model kolobežky Bolt, ktorý bude rozmiestnený v Bratislave, bude dosahovať maximálnu rýchlosť 25 km/h. Noví užívatelia si môžu aktivovať prostredníctvom aplikácie začiatočnícku úroveň jazdy, ktorá limituje rýchlosť na 15 km/h. Táto začiatočnícka úroveň pomôže užívateľovi pochopiť ako kolobežka funguje a ako s ňou pri jazde zaobchádzať,“ informuje Bolt.

Kolobežky by mali byť k dispozícii od dnešného dňa.

Zdroj: TS Bolt

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK