Do československého startupu investovali Američania 2,5 milióna dolárov, vyvíjajú unikátnu videoplatformu

  • Základom novej videoplatformy je kombinácia umelej inteligencie a platieb v reálnom čase
  • Startup získal prvú investíciu už v máji 2019 vo výške pol milióna dolárov
cinnamon team
Cinnamon
  • Základom novej videoplatformy je kombinácia umelej inteligencie a platieb v reálnom čase
  • Startup získal prvú investíciu už v máji 2019 vo výške pol milióna dolárov

Československý startup Cinnamon získal na vývoj svojej videoplatformy 2,5 milióna dolárov od amerických investorov, informovala agentúra SITA. Základom jeho fungovania je kombinácia umelej inteligencie a mikroplatieb.

Našou víziou je vytvorenie nástroja, ktorý otestuje kvalitu videí pred masovým vypustením na videoportály a sociálne siete,“ uvádza zakladateľ a CEO startupu Róbert Tarabčák a dodáva, že platforma už v súčasnosti dokáže monetizovať videá v reálnom čase bez reklám.

Spojenie s Coilom, ktorý nás podporil dvoma miliónmi dolárov, nám dáva príležitosť odmeňovať tvorcov okamžite. Technológia umelej inteligencie dokáže rozoznať reakcie divákov s 97 percentnou presnosťou a tí potom nie sú obťažovaní reklamami,“ doplnil Tarabčák.

zdroj: Cinnamon

Číta emócie z ľudskej tváre

Súčasťou startupu je technológia umelej inteligencie so schopnosťou čítať emócie z ľudskej tváre, ktorú odkúpil od slovenskej firmy Youfirst. Túto technológiu, ktorej vývoj trval viac ako päť rokov, teraz implementuje do vlastnej platformy v spolupráci s vývojármi z STRV.

Youfirst dokáže analyzovať celkom sedem emócií, ktoré divák pri sledovaní prežíva. Technológia, ktorú doteraz využívali poprední youtuberi, profesionálni marketéri a tvorci reklám či filmov po celom svete, sa teraz stane neoddeliteľnou súčasťou Cinnamonu,“ uvádza. Druhou kľúčovou technológiou sú platby, prebiehajúce v reálnom čase, vďaka americkej firme Coil.

Pre zákazníka to znamená, že tu nenájde reklamy. Za svoju históriu urobil Cinnamon viac ako 450 miliónov takýchto mikrotransakcií a denne pridáva ďalšie dva milióny,“ uzavrela spoločnosť.

Práce na startupe Cinnamon začali v decembri 2018, prvú investíciu vo výške 500-tisíc dolárov získal v máji 2019 od zakladatela Ripplu Chrisa Larsena.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK