Do Chorvátska sa už tak ľahko nedostaneš. Podmienky na vstup do tejto krajiny sa rapídne zmenili

  • V posledných týždňoch mohli Slováci pricestovať do Chorvátska bez potreby testu či karantény
  • S príchodom platnosti COVID pasu sa podmienky vstupu menia
dovolenka
Unsplash/Patricia Jekki
  • V posledných týždňoch mohli Slováci pricestovať do Chorvátska bez potreby testu či karantény
  • S príchodom platnosti COVID pasu sa podmienky vstupu menia

Ak más naplánovnú dovolenku v Chorvátsku a tešil si sa, že sa nebudeš musieť ísť testovať, prípadne si si destináciu vybral práve pre tento fakt, sklameme ťa. Obľúbená dovolenková destinácia mení pravidlá hry. S príchodom platnosti COVID pasu prestávajú platiť mnohé výnimky.

Na nové pravidlá upozornil portál ČT24. Pre všetky členské krajiny EÚ totiž platí, že musia rešpektovať digitálne či papierové COVID pasy. Následne si pre prišelcov môžu upraviť pravidlá pobytu ako je, napríklad, povinnosť testovania. Minca má dve strany, a preto sa pravidlá musia nevyhnutne zmeniť aj pre neočkované osoby, ktorým sa cestovanie po území Európskej únie značne sťaží.

Od dnešného dňa platí pri príchode do Chorvátska nutnosť preukázať sa buď negatívnym Ag testom vykonaným nie skôr, ako 48 hodín pred príchodom do destinácie, prípadne negatívnym výsledkom PCR testu, nie staršieho ako 72 hodín. Výnimku majú aj osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 za posledných 180 dní. Samozrejme, bez problémov vstúpia aj očkované osoby, a to aj deň po podaní prvej dávky.

Budeš dovolenkovať v lete pri mori?

Výnimka platí aj pre deti do 12 rokov v sprievode dozoru či rodiča, ktorý sa preukáže akoukoľvek z vyššie uvedených možností.Chorvátsko podľa ministra zahraničia Jakuba Kulhánka (ČSSD) rozhodlo o zmene narýchlo v noci, informuje Nový Čas.

Podľa informácií ČT24 sa na hraničných prechodoch medzi Slovinskom a Chorvátskom v dôsledku náhlych zmien vytvorili 3-hodinové kolóny.

Zdroje: ČT24, Nový Čas

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK